Güvenli İnternet

Güvenli İnternet Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda Samsun Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından Güvenli İnternet ve Elektromanyetik Dalgalar Konulu Seminer verildi.
Bu haber 2013-05-12 21:33:59 eklenmiş ve 494 kez görüntülenmiştir.

 

Güvenli İnternet

Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda Samsun Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından Güvenli İnternet ve Elektromanyetik Dalgalar Konulu Seminer verildi.

Tokat Merkez okullarında görev yapan Okul Rehber Öğretmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine yönelik Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda Samsun Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından Güvenli İnternet ve Elektromanyetik Dalgalar Konulu Seminer verildi.

İlçelerde ve Merkez okullarda görev yapan Rehber Öğretmenler ve Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine yönelik Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonu’nda Samsun Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından Güvenli İnternet ve Elektromanyetik Kirlilik Konulu Seminer, Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürü Samsun Namık Aşıla, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Niyazi Çevik, Şube Müdürü Cevat Öz´ün katılımlarıyla gerçekleşti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Öz yaptığı açılış konuşmasında; "İnternet kullanımı, gün geçtikçe daha fazla hayatımıza girmeye devam etmektedir.  İnternet kullanımı hayatımıza sağladığı kolaylıkların yanında tehlikeleri de beraberinde getirmektedir. Yarını şekillendirecek biz eğitimciler, çocuklarımıza gelebilecek her türlü tehlikeye karşı onları uyarmak ve gerekirse önlem almak mecburiyetindeyiz. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizlerde bu alanda çeşitli çalışmalar başlattık ve bu konudaki çalışmalarımız etmektedir. Bugünkü Seminerde çalışmalarımızın bir ayağını oluşturmakta. Bu seminerin amacını; Eğitimcilerimizin güvenli internet ve elektromanyetik dalgalar konusundaki farkındalıklarını arttırarak, çocuklarımıza ve velilerimize rehberlik yapabilmesini sağlamak ve onların karşılaşabileceği tehlikeleri en aza indirmek olarak özetleyebiliriz. Bu seminerin, Tokat’ımıza Eğitim camiamıza çocuklarımıza ve velilerimize faydalar getirmesini ve hayırlara vesile olmasını yürekten temenni ediyorum." dedi.

2 oturum halinde gerçekleşen seminerin 1. Oturumda Samsun Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürlüğünden Elektronik Mühendisi Mustafa Semerci, Elektromanyetik dalgalar konusunda sunum yaptı. İlk oturumda baz istasyonları, kablosuz modemler, günlük hayatımızda artık vazgeçilmez noktaya gelen cep telefonları, mikro dalga fırınlar, bilgisayarlar gibi elektromanyetik cihazların yaydığı manyetik dalgalar hakkında bilgi verdikten sonra ne tür önlemlerin alınabileceği konularında açıklamalarda bulundu. 2. Oturumda ise Samsun Bilgi İletişim Teknolojileri Bölge Müdürlüğünden Elektrik Mühendisi Hasan Toprak, güvenli İnternet ve internetin güvenli kullanımı konusunda sunum yaptı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250