istanbul escort

Vali Ozan Balcı Ankara’da Seçim Bölge Güvenlik Toplantısına Katıldı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Ankara'da düzenlenen Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na katıldı.
Bu haber 2019-01-25 01:39:58 eklenmiş ve 392 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Ankara'da düzenlenen Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na katıldı.  

 

Tokat, Aksaray, Ankara, Bartın, Bilecik, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Yozgat ve Zonguldak Valileri, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının katılımıyla Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Ankara'da yapıldı.

 

Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin katıldı.

 

Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde yapılan toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin seçime yönelik algısı, ilgisi ve sandığa yüklediği anlamın dünyadaki diğer ülkelerden oldukça farklı olduğunu belirterek 1830'lardaki muhtarlık seçimlerinden bugüne kadar yapılan her seçimde, bu bilinç ve bu kültürün çok daha geliştiğini ve Türkiye'deki seçimlerin temsil kabiliyeti, halkın iradesini yansıtma gücünün dünya standartlarının üstünde olduğunu kaydetti.

 

İçişleri Bakanlığı olarak öncelikle seçim güvenliğinin yönetimi noktasında etkin bir koordinasyon ve iletişim yapısı kurmaya odaklandıklarını ifade eden Süleyman Soylu, seçimin tüm süreçlerini koordinasyon içinde takip etmek ve herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için Bakanlık merkezinde bir bakan yardımcısının başkanlığında "Seçim Koordinasyon Komisyonu” oluşturduklarını söyledi. Bakan Soylu, bunun yanı sıra emniyet ve jandarma birimlerinde merkez ve illerde olmak üzere yine seçim koordinasyon merkezleri oluşturduklarını, bu merkezlerde toplam 6 bin 939 personeli görevlendirdiklerini ve bu personelin tamamına eğitim verdiklerini anlattı. Seçim güvenliğini "kampanya dönemi güvenliği, seçim günü güvenliği ve oyların sayım güvenliği" olmak üzere üç ana başlıkta ele aldıklarını kaydetti. Sahadaki güvenlik önlemlerinin yanı sıra seçime yönelik siber güvenlik çalışmalarının da olacağını ifade eden Süleyman Soylu, "Hem banka hem kamu kurumları gibi diğer yerlere yönelik dijital saldırıları engellemek hem de sosyal medyanın seçim güvenliğine gölge düşürecek, provoke edecek şekilde kullanılmasını önlemek için bilişim suçları ile mücadele ekipleri oluşturulmuştur. Bana göre bir diğer önemli konu, seçim döneminde herhangi bir sebeple infial oluşturmaya dönük faaliyetlere ilişkin tedbirlerdir. Her olayda toplumun yetkili birimler tarafından hızlı ve doğru şekilde bilgilendirmeye, yanlış ve yanlı bilgilerin yayılmasının önüne geçmeye de özen göstermek durumundayız" diye konuştu.

 

Seçim güvenlik tedbirlerinin ikinci kısmını seçim günü tedbirlerinin oluşturduğunu bildiren Bakan Soylu, "Son 6 yılın seçim olayları incelendiğinde toplam olay sayısının özellikle seçim günü yoğunlaştığı görülmektedir. Yine son 6 seçim incelendiğinde olay sayısının mahalli idareler seçimlerinde nispeten genel seçimlere göre arttığı görülüyor. Bu itibarla seçim günü Sahil Güvenlik personelimiz dahil olmak üzere 553 bin kolluk personelimiz görev başında olacaktır. Yine ayni şekilde helikopter ve insansız hava araçlarıyla seçim gününün güvenliğine azami özen gösterilecektir" şeklinde konuştu.

 

Sandık çevrelerinin aydınlatmalarına özen gösterileceğini, bu noktada eksiklik varsa şimdiden tespitlerinin yapılıp seçim gününe kadar giderileceğini kaydeden Soylu, trafo ve elektrik dağıtım tesisleri gibi yerlere sabotaj yapılması ihtimaline karşı da önlemlerin arttırılacağını dile getirdi.

 

Ankara Valisi Vasip Şahin ise Seçim Güvenlik Toplantısı'nın 31 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi nedeniyle sahada uygulanacak olan güvenlik tedbirlerinin; seçimin en adil, objektif ve doğru bir şekilde güven içerisinde gerçekleşmesi için alınması gereken tedbirlerin konuşulacağı bir toplantı olacağını belirterek şöyle devam etti: “Bu kadro birçok seçimi ve seçimle ilgili güvenlik tedbirlerinin icrasını başarıyla gerçekleştirmiş bir kadrodur. Bakanlığımız bu konuda çok tecrübe sahibi yetkin bir bakanlıktır. Aynı şekilde taşrada görev yapan tüm arkadaşlarımız, en küçük rütbelisinden en büyüğüne kadar, bu konuda gerçekten bilgi ve birikim sahibi, bir o kadar da hassasiyet sahibidir. Bütün kamuoyu emin olmalıdır ki bu kadro inşallah seçimleri en güzel ve en güvenli şekilde, vatandaşımızın kendisini rahat hissettiği bir ortamda gerçekleştirilecektir. Bunun için tüm arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katacak, alınması gereken her türlü tedbiri alıp onun icrası yönünde icraatını da en güzel şekilde yapacaktır.”

 

Toplantıya Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve Tokat İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan da katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200