istanbul escort

Niksar MHP’den Ahde Vefa Sürprizi

Niksar MHP ilçe teşkilatı, 31 Mart'ta yapılacak Yerel Seçimler için adeta ahde vefa örneği göstererek, ülkücü hareketin yarım asırlık geçmişinde aktif olarak tanıklık etmiş Atalay Karahan'ı il genel meclisi adaylığında birinci sıradan aday gösterdi.
Bu haber 2019-02-04 19:38:05 eklenmiş ve 1766 kez görüntülenmiştir.

Niksar MHP ilçe teşkilatı, 31 Mart'ta yapılacak Yerel Seçimler için adeta ahde vefa örneği göstererek, ülkücü hareketin yarım asırlık geçmişinde aktif olarak tanıklık etmiş Atalay Karahan'ı il genel meclisi adaylığında birinci sıradan aday gösterdi. 

 

Cuma günü MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut'un katılımıyla, MHP Niksar ilçe teşkilatında verilen seçim startı programında Niksar Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi adayları da açıklandı.

 

Yapılan açıklamaya göre, MHP, Niksar'ın dört kişiyle temsil edilecek İl Genel Meclisi'nde seçime birinci sıradan Atalay Karahan, ikinci sıradan ise Niksar Belediyesi Emlak Şefi Dursun Kesici ile gidecek. Üçüncü ve dördüncü sıralardaki adaylara ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Atalay Karahan kimdir?

 

1947 Niksar doğumlu Atalay Karahan, Bölgemizin İslam Alimi ve Milli Mücadelenin önderlerinden Hacı Ahmet Niksar-i' nin torunudur. Öğrenim hayatını Niksar ve Tokat'ta tamamlayan Karahan, Kültür Bakanlığı'na bağlı kuruluşlarda tamamladığı memuriyet hayatı sonrası emekli olarak hayatına Niksar'da devam etmektedir.

 

Hayatını Niksar'a vakfeden Atalay Karahan, Niksar ile ilgili ilk kitap yazan isimdir. Bugüne kadar yayımlanmış kitapları şunlardır; 1-Bütün Yönleriyle Niksar, 2-Tarihi Eserleriyle Niksar, 3- Niksar'ın Fatihi Melik Gazi, 4-Niksar'da Görülecek İncelenecek Tarihi Eserler, 5-Tarihi Eserlerin Tahribi Kaçakçılığın Önlenmesi, 6-Niksar Çeşmeleri, Hamamları, Hanları (Yayına Hazır), 7-Niksar Kitabeleri, 8-Niksar Köylerindeki Tarihi Eserler.

 

Atalay Karahan, Niksar'da üç müze kuruluşunun öncüsü olmuştur. Bunlar; Melik Gazi Türk İslam Medeniyeti Taş Eserler Müzesi, Niksar Kalesi Anadolu Uygarlıkları Taş Eserler Müzesi, Niksar Belediyesi Türk İslam Medeniyeti Etnografik Eserler Müzesi (Keşfi Meydanı Taş Bina)  Karahan'ın ayrıca mahalli gazetelerde yayınlanmış yüzlerce yazı ve makalesi de bulunmaktadır. 

 

Karahan, Niksar'ın kabristanlarının çam fidanı ile donatılması, Niksar'ın bir çok noktasına Çınar ağacı diktirmiş, Arasta Köprüsü yanındaki Çınar Ağacını'da Şahnaalan Köyünden Muhtar Necati Efenedi vasıtasıyla getirtip diktirmiştir.

 

Atalay Karahan, gerek Kültür Bakanlığı gerekse de Vakıflar Genel Müdürlüğü, Karayolları Köprüler Daire Başkanlığı nezdinde, siyasi iradeye, meclis dilekçe komisyonuna Niksar Belediyesini yönlendirmesiyle Niksar'da başta; Melik Gazi Türbesi, Ak Yapı Kümbeti, Kolag Tekkesi, Yağıbasan Medresesi, Kırkkızlar Türbesi, Köprüler, surlar, tarihi eserlerin korunup, onarılıp, yaşatılması, restorasyonları için büyük emekler sarfetmiştir.

 

Atalay Karahan'ın siyasi hayatı ise daha çocuk denilecek yaşlara değin uzanmaktadır. Çocuk yaşlarda tanıştığı Milliyetçi Hareket çizgisindeki hayatı ülkücülük ideali ile bugüne kadar sürdürmüştür. Öyle ki ülkücü hareketin lideri Merhum Alparslan Türkeş'in sevgi ve takdirini kazanmış, onun elinden teşekkür belgesini almıştır. Akabinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den eğitim takdirnamesi almıştır. Ülkücü hareketin efsanevi liderlerinden şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile yıllarca çok samimi arkadaş olarak yaşamışlar, onunla beraber cezaevine de girmiştir.

 

Karahan; Ortadoğu Gazetesi'nin kurucularından olup, Araştırma ve Tanıtım Müdürlüğünü yapmıştır. Yine Kurultay ve Türkeli Gazetelerinin kuruluşunda etkin rol almış, MHP'nin bölgemizde tanınmasında çok çaba göstermiş, adını ülkücü harekette Türkiye çapına duyurmuştur.

 

Atalay Karahan, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde, Türk Milliyetçilerinin coşkusu ve isteği ile Niksar MHP teşkilatınca Tokat İl Genel Meclisi Üyeliğine ilk sıradan aday gösterilmiştir. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200