istanbul escort

Öncelik Yayaların Oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile 81 ilde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan uygulama Niksar'da da yapıldı.
Bu haber 2019-02-07 00:47:26 eklenmiş ve 670 kez görüntülenmiştir.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile 81 ilde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan uygulama Niksar'da da yapıldı.

 

Kaya İsmet Özden YİBO önünde düzenlenen programda Tokat Vali Yardımcısı ve Niksar Kaymakam vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan öğrencilerle birlikte sürücülere broşür dağıtarak yaya geçidinde önceliğin yayalara ait olduğu bilgisini verdiler.

 

Programda bir açıklama yapan Vali yardımcısı Gödekmerdan; “Bütün illerimizde ilçelerimizde yaya geçitleriyle ilgili tören düzenleniyor. Yaya geçitlerinin kullanılmasıyla ilgili konulan kuralların uygulaması bugün yapılıyor. Yaya geçitlerimizin olduğu yerde eğer trafik ışıkları yoksa yada görevli bir memur yoksa bu yaya geçitlerinde öncelik yayalara verilecektir araçlar tarafından. Bakanlığımız bunu öncelik hayatın, öncelik yayanın diye bir slogan geliştirerek bugün itibariyle uygulamaya koydu. Amaç tabi yayalarımızın vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak, trafikte yaya geçitlerinde öncelik her zaman yayaların olacaktır. Bütün sürücü vatandaşlarımızın bu konuyu dikkatle uygulamalarını istiyoruz. Tabi trafikte çok acı olaylar yaşandı insanlarımızı kaybettik, insanlarımızı sakat bırakan üzücü olaylar yaşandı. Çok büyük maddi zararlar meydana geldi, dolayısıyla bu üzücü tecrübelerin ışığında bu kuralların konulması zaruri olmuştur. Bu kuralların uygulanması gerek bugünkü tanıttığımız yaya öncelikli geçitlerin uygulaması gerekse bütün trafik kurallarının uygulaması vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından çok büyük önem arz etmektedir. Tabi özellikle de öğrencilerimize, çocuklarımıza gençlerimize bu trafik bilincinin trafik kültürünün verilmesi gerekmektedir. Bunu da çok önemsiyoruz. İnşallah bu kurallar uygulandıktan sonra üzücü olaylarımız yaşanmayacaktır. Yaya geçitlerini kullanan vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde bu geçitlerden geçmesi sağlanacaktır. 2018 yılında Niksar ilçemizde 37 trafik kazası meydana geldi ve maalesef bu kazalardan bir tanesinde de bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Dolayısıyla da yaya geçitlerinin kullanımında yayalara öncelik verilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kuralların uygulanması sonucu inşallah bu üzücü olaylar yaşanmayacaktır. Bu vesile ile bütün sürücü vatandaşlarımıza, yayalarımıza bu kuralların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah güzel bir uygulama ile ilçemizde ve ülkemizde bu trafik kültürü trafik bilinci yerleşecektir. Ermeği geçen bütün emniyet personeli arkadaşlarımıza jandarma personeli arkadaşlarımıza belediyeden trafikte görevli arkadaşlara yaptıkları görevden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali yardımcısı Gödekmerdan, yaya geçitlerinde kurallara uymayan sürücülere de 488 TL para cezası uygulanacağını belirterek; “Yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen sürücülere yönelik Şimdiye kadar 2019 yılına kadar yine cezalar uygulanıyordu ama bu yıl malum biraz daha artırıldı ve şu anda bu kurala uymayan sürücülerimize 488 TL para cezası uygulanıyor. Sürücülerin de bu cezayı ödemek zorunda kalmasını istemiyoruz, dolayısıyla sürücülerimizin bu kurallara uymalarını istiyoruz” dedi.

 

Gödekmerdan daha sonra öğrencilerle birlikte sürücülere broşür dağıtarak yaya geçidinde önceliğin yayalara ait olduğu bilgisini verdiler.

 

Kaya İsmet Özden YİBO önünde düzenlenen programa Tokat Vali Yardımcısı ve Niksar Kaymakam vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Halil Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200