istanbul escort

Millet İttifakı Start Verdi

Niksar'da 31 Mart yerel seçimlerinde Millet ittifakından Belediye Başkan adayı olan Niksar Belediye Başkan Adayı Emrah Köknar, İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın da katılımıyla düzenlenen toplantıda projelerini anlatarak destek istedi.
Bu haber 2019-02-12 01:02:49 eklenmiş ve 1155 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da 31 Mart yerel seçimlerinde Millet ittifakından Belediye Başkan adayı olan Niksar Belediye Başkan Adayı Emrah Köknar, İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın da katılımıyla düzenlenen toplantıda projelerini anlatarak destek istedi. 

 

İYİ Parti Niksar İlçe Belediye Başkan Adayı Emrah Köknar için aday tanıtım toplantısı yapıldı. 9 Şubat Cumartesi günü Vakıf İş Merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, CHP İl Başkanı Mustafa Duran, İYİ Parti Niksar İlçe Başkanı Abdullah Lüleci, CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar'ın yanı sıra İYİ Parti ve CHP'den çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 

 

Program İYİ Parti İlçe Başkanı Abdullah Lüleci ve CHP İlçe Başkanı Zafer Başar'ın selamla konuşmalarıyla başladı.


“17 senedir vaad ettikleri hiçbir şeyi yapmadılar”

 

Daha sonra konuşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ise, “Bu kadar çok siyaset konuşan bir milletin ayağa kalkması mümkün değildir. Siyaset; ülkede insanlar rahat yaşasın diye bir grup milletine adanmış bireyin konuşmaktan çok iyi işler yapmak zorunda olduğu bir siyasal iklimin vazife kürsüsüdür. Çok uzun zamandır bu ülkenin vazife kürsülerinde milletine ağlamak, bahane üretmek, hakaret etmek gibi bir siyasi üslupsuzluk arzı endam etmektedir. Memleketin istikbalini, çocuklarımıza bırakacağımız vatanı onlara teslim edeceğimiz gün için hazırlık yapmaktan ibaret bir siyasi işi millete hakaret etmek fırsatına dönüştürenlere cevabımız, cepheleşerek, bölerek taciz ederek örselediğiniz milletimizi bir cephe yapacağız. Cepheleştirerek kendi siyasi azığınız haline getirdiğiniz memleketimizin hepsini bir cephe yaparak yöneteceğiz. Türkiyeciler herkes Tayip Bey dahil sadece 16 yıllık aralıksız iktidarında Liyakati istihdam edeceğiz cümlesini en çok kuran Tayip Beydir. 2002 yılında iktidara geldiler 2019 yılında halen kendi iktidarlarının siyasi manifestosu gibi seçim meydanlarında liyakati istihdam edeceğiz diyorlar. Seçim manifestosu olarak bugün söyledikleri her şey aslında 17 senedir ülkelerine vaad ettikleri hiçbir şeyi yapmadıkları anlamına geliyor. Aslında liyakat istihdam etmek kürsülerde kendi ağızlarına dayanan mikrofondan hikmetli sözler söylemekten daha ciddi bir iştir. Bugün burada bir siyasi zerafetin örneğini görüyoruz. Aslında bu memleket hayrına bir arada bulunabilmenin bir ülkeye ne kadar esenlik getireceğinin alametidir. Dolayısıyla biz aslında bugün Türkiye'yi yaşanabilir kılacak olan bir siyasi beraberliği, siyasi hoşgörünün de adımlarını atıyoruz. Eskiden kavgalarla yorulmuş bu milletin kine, gareze hapsedilmek istenen bir milletin kalbiyle buluşarak yarınlarını inşa etme düzenini kuruyoruz. Biz aslında birbirlerine hasım olsunlar, düşman olsunlar diye birbirlerine hasım edilmeye çalışılmış bir milletin bizi içine düşürülmeye çalışıldıkları o girdabın içerisinde kardeşliğimize tutunarak çıkmayı siyasi bir beraberlik haline getirme gayretindeyiz. Biz milletimizi seviyoruz. Ülke hizmeti görürken kin ve garez tohumları ekmeyeceğiz. Tayip Bey'in '51 benim kalan 49'un canını okuyacağız' cümlesine “Kalan 49 biziz. Sendeki 51'in emanetini de teslim alacağız” diyoruz. Dolayısıyla ne devletimizi, ne milletimizi kurda kuşa yem etmeyeceğiz. Ama devletin yönetimini de ferasetsizliğe, paresizliğe, haram hassasiyetsizliğine, devletin malını eşe dosta yandaşa peşkeş çekmişliğe de teslim edemeyiz. Biz ülkemizi mukaddes bir emanet olarak aldık. Çocuklarımıza aziz ve mukaddes bir emanet olarak bırakacağız” dedi. 

 

Ağıralioğlu, andımız tartışmasıyla ilgili olarak ise, “Mevzuyu Danıştay kararı üzerinden kodlayacak insanlar değiliz biz. Türk milleti andına Danıştay kararı ile bağlı bir millet değildir. Biz Andımıza Allah'a verdiğimiz sözle kulluğumuz ve komşuluğumuz ile bağlıyız” dedi. 

 

“Siyasetçilerin vaadleri cennetten berat dağıtmak değildir”

 

Eski Bakan İsmet Yılmaz'ın tepki çeken 'Cennet' açıklamasına dair de konuşan Ağıralioğlu, “İsmet Bey aslında iyi bir adamdır. Böyle bir cümleyi de kurabilecek bir adam değildir. Ama kazanma hevesinin hırsının, ve bunun için her şeyi göze almak mecburiyetinde kalmanın bir insanı onca efendiliğine rağmen ne hale getireceğinin alametidir. Aklı başında, kalbi sağlam bir adamın söyleyebileceği bir laf değildir. Bir anlık boşluktur. İsmet Yılmaz evvela Milli Eğitim Bakanı olarak, Milli Savunma Bakanı olarak Türk milletinden özür dilemelidir. Siyasetçilerin millete vaad edecekleri şey cennetten berat dağıtmak değildir. Ülkelerini cennet gibi yapmaktır” ifadelerini kullandı. 

 

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise AK Parti belediyelerine son vermek için bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirterek; “Niksar'a güzel projeler kazandıracağına inandıkları Emrah Köknar'ı ortak kararla aday seçtiklerini söyledi. Niksar'ın coğrafi, tarihi ve kültürel güzelliklerinden bahseden CHP'li Durmaz, yaşanan göçün durması, ilçenin hak ettiği il olmaya aday olması için Emrah Köknar'a destek istedi. Durmaz, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Ortak akla inanıyoruz. Ayrımız gayrımız yok. İYİ Parti ve CHP'nin bu anlamda verdiği emeğe teşekkür ediyorum. Emrah Köknar'ın yolu açık olsun. İnşallah başaracağız” dedi. 

 

Toplantıda son olarak kürsüye gelen İYİ Parti Niksar Belediye Başkan Adayı Emrah Köknar ise yaklaşık 25 gündür sahada olduklarını ve ilçenin tespit ettikleri sorunlarına dair bir proje taslağı oluşturduklarını söyledi. Niksar'da herkesin belediye başkanı olacağının altını çizen Köknar, “Sayın vekilim Kadim Beyin dediği gibi bu memleket 55 bin nüfusu gördü. Gaziantep'te 2 tane lastik ayakkabı fabrikası varken burada 7 fabrika vardı. Bu memleket sanayinin kalbiydi. Şuan geldiğimiz durumu hepiniz görüyorsunuz. Ne yapmamız gerektiğini biliyorsunuz. Biz bu işi yapmaya talip bir ekibiz. Bize yetkiyi verirseniz bunların hepsini 5 yılda çözeceğiz” dedi. Seçime 50 gün kaldığını hatırlatan Köknar, kapı kapı gezerek projelerini anlatacağını ifade ederek, hazırladıkları projeleri tanıttı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200