istanbul escort

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Tokat İl Koordinasyon Kurulu ikinci dönem nisan ayı toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.
Bu haber 2019-04-14 01:09:43 eklenmiş ve 261 kez görüntülenmiştir.

Tokat İl Koordinasyon Kurulu ikinci dönem nisan ayı toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda açılış konuşması yapan Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 yılı yatırım programında ilimiz genelinde 486 kamu yatırım projesinin yer aldığını söyledi. Uygulanmakta olan projelerin toplam değerinin 4 milyar 768 milyon 198 bin 717 TL olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,bu projeler için 2019 yılında tahsis edilen ödenek miktarının 854 milyon 632 bin 466 TL olduğunu kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “2019 yılı içerisinde bu ödeneğin 113 milyon 766 bin 591 TL'lik kısmı kullanılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı yüzde 13'e tekabül etmektedir. 2019 yılı yatırım programında ilimizde ulaştırma ve haberleşme, tarım, diğer kamu hizmetleri, enerji ve eğitim sektörlerine ağırlık verilmiştir. Yapımına önceki yıllarda başlanarak tamamlanması için çaba sarf edilen ve ilimizin kalkınması açısından önem taşıyan projelerden, Alpu Barajı ikmali yüzde 99, Güzelce Barajının 3.843 ha.lık cazibeli kısmın kapalı sistem sulama şebekesi, baraja su derive etmek amacıyla 1 adet regülatör, 14 km.si derivasyon kanalı inşaatı yaptırılacaktır.14,5 km.lik derivasyon kanalının 14. km.si tamamlanmıştır.

 

Tokat-Niksar yol projesinde yüzde 42 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Tokat yeni Havalimanı Pist Apron Taksi Yolu Sahaları yapımı işi yüzde 42, Tokat yeni Havalimanı Üstyapı tesislerinin Yapımı işi ise yüzde 42 seviyelerindedir. Projenin bütünü için fiziki gerçekleşme yüzde 42 seviyesindedir.

 

2023 Tokat Projeleri 

 

Vali Dr. Ozan Balcı, 2023 Tokat projelerinin hazırlandığını belirterek, Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde sürdürülen Eğitim Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Tarım Tokat, Turizm Tokat, Kültür Sanat Tokat, Sanayi Teknoloji Tokat, Ulaşım İletişim Enerji Tokat, Orman Tokat, Bürokrasi 4.0, Köy Altyapı Tokat, Diyanet Tokat, Sağlık Tokat, Huzur Güven Tokat, Halk Eğitim Tokat, Afad Tokat, Göç Tokat, Ticaret Tokat, Çevre Tokat olmak çalışmaları devam eden projelerde her kurum amirinin kendisini ilgilendiren işlerehakim olmasını söyledi. İşlerin ciddiyetle takip edilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Köylüsü kentlisi, fakiri fukarası, garibanı gurebası, iş adamı zengini, çiftçisi bizden hizmet bekliyor. Bu koltuklar milletin emanetidir. Hakkını vermemiz lazım. Herkes işini birinci kalite yapmalı. Değer üretmeliyiz. Memleketimizin,  milletimizin, devletimizin işini yapıyoruz. İşimizi ciddiyetle takip edeceğiz.” dedi.

 

Memlekette aç-susuz, fakir-fukara kimsenin olmaması için yöneticilere büyük görevler düştüğünün altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, herkesin görev alanına en iyi şekilde hakim olması gerektiğini söyledi

 

2023 Projelerini Birlikte Yürüteceğiz

 

2023 Tokat Vizyonu Projelerinin kaymakam ve daire müdürleri ile birlikte yürütüleceğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, İlçelerde kaymakamların yürüteceği projelerde Belediye Başkanlarının kaymakamlara ve projelere destek olmasını istedi. Vali Ozan Balcı, “Siz benim ekip arkadaşlarımsınız. Bizlere çok önemli görevler düşüyor. Hep birlikte memleketimiz için milletimiz için ve Tokat'ımız için çalışacağız.” diye konuştu.

 

Toplantıya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200