istanbul escort

23 Nisan Bayramı Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt genelinde olduğu gibi Niksar'da da düzenlenen törenle kutlandı.
Bu haber 2019-04-23 20:17:00 eklenmiş ve 701 kez görüntülenmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt genelinde olduğu gibi Niksar'da da düzenlenen törenle kutlandı.

 

TBMM'nin 99. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunarak ve İstiklal Marşı okundu. 

 

Hükümet konağı önünde çelenk sunma töreninin ardından, İlçe Şehir Stadyumunda devam eden programda Tokat Vali yardımcısı Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Göderkmerdan ve Belediye Başkanı Özdilek Özcan öğrencileri ve halkı selamlayarak bayramlarını kutladı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat şunları söyledi; 23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının milli egemenliğini ilan ettiği önemli bir tarihtir. 1979'da ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu milli bayramımıza, her yıl ondan fazla ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafirleri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. 

 

Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. 23 Nisan gibi Milli Bayramlarımızın önemli bir anlamı vardır. Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak sevinçte ve üzüntüde bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek yarınlara taşıyabileceğimizi, muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmaya çalışmak düşmektedir” dedi.

 

Bolat konuşmasını; “Sevgili öğrencilerim, Atatürk sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. ''Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Unutmayın! Bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız.

 

Bugün burada coşkunuzu paylaşan büyüleriniz, sizden araştıran düşünen üreten ahlaki ve insani değerlere sahip, vatanını milletini ve tüm mukaddesatını seven insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler. Sizlerde bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanırsanız aydınlık yarınlar sizlerin olacaktır. Sevginin kardeşliğin hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hepinize Kutlu olsun” şeklinde noktaladı.

 

Daha sonra kutlama programının gösteriler kısmında çocuklar hem eğlendiler hem de yarıştılar. Halk oyunları ve horon gösterilerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından kupaları ve hediyeleri verildi. Törene ayrıca İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Erdinç Karakaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Nurettin Saçkan, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
VAYYY BEEEE
Turgay yavuz 2019-04-25 09:02:48
Evet gerçekten Vayy Beee çok değil bundan 15 yıl önce o şirin Niksarımız da 23 Nİsan kutlamaları yapılacak ve ilçe stadyumunun etrafı bom boş olacak....onuda arka tarafta bulunan taş ocağının orada bile 100 lerce insan stadyumdaki gösterileri izlerdi...Hele ki sabahın çok erken saatlerinde kurulan tezgahlar..bakıyorum da o eski kutlamalarla hiç ama hiç ilgisi yok..Sonuç olarak bizim çocuklarımızın gönlü hoş olsun da hiç kimse gelmesin önemli değil..... saygılarımla
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200