istanbul escort

Bir Akşam Tokat’ta Mevlana’da Olmak

Vali Dr. Ozan Balcı, “Bir Akşam Tokat'ta Mevlana'da olmak” adlı programa ve Sema törenine katıldı.
Bu haber 2019-04-25 19:34:16 eklenmiş ve 330 kez görüntülenmiştir.

Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bir Akşam Tokat'ta Mevlana'da olmak” adlı programa ve Sema törenine katıldı. Konya Uluslararası Mevlâna Vakfı Başkan Vekili ve 22. kuşaktan Hz. Mevlâna'nın torunu Esin Çelebi Bayru'nun katılımıyla Tokat Mevlevihane Vakıf müzesinde gerçekleşen programda Sivas Tasavvuf Mevlâna Kültür Derneği semazen ekibi de hazır bulundu.

 

Hz. Mevlana'nın hayatı ile ilgili bilgiler verilerek başlayan programda, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuşma yaptı. Hz. Mevlana'ya dair şiir dinletisinin ardından 22. kuşaktan Hz. Mevlâna'nın torunu Esin Çelebi Bayru, konferansını verdi.

 

Esin Çelebi Bayru, konferansında Hz. Mevlâna eserlerinin günümüze ışık tutan örneklerinden bahsederek, Mevlevilik ve sema töreni ile ilgili bilgiler paylaştı. Konferansta, Uluslararası Mevlâna Vakfı'nın projesi olan Mevlevihanelerin yaşayan müzeler olarak tadil edilip, ayağa kaldırılması gerektiğini söyleyen Esin Çelebi Bayru, "Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı, Tokat Mevlevihanesi'nin proje kapsamında değerlendirilmesi için gerekli çalışmaları başlattı. Mevlevihane inşallah Tokat'a hizmet eden bir mekan olacaktır.'' dedi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun da destek olduğu projenin yakın zamanda hayata geçeceği belirtildi. Program sema gösterileriyle son buldu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200