Şehit Bülent Ay Ortaokulunda Resim Sergisi Açıldı

Niksar'da Şehit Bülent Ay Ortaokulu öğrencilerinin Görsel sanatlar (Resim) dersinde yapmış oldukları 404 eser sergilendi.
Bu haber 2019-06-12 18:57:14 eklenmiş ve 529 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da Şehit Bülent Ay Ortaokulu öğrencilerinin Görsel sanatlar (Resim) dersinde yapmış oldukları 404 eser sergilendi.

 

Okul içerisinde düzenlenen program öncesi kısa bir konuşma yaparak sergi hakkında bilgiler veren Görsel Sanatlar (Resim) Öğretmeni Aykut Yıldırım; “Görsel sanatlar kavramı bazen bir amaca yönelik, bazen de estetik kaygılar ile hayal gücü, tasarım, yaratıcılık ve becerinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan eserleri ifade eder. Çocuklarımızın sanatsal gelişimi, onların bedensel duygusal ve düşünsel gelişimleriyle sıkı sıkıya bağlantılıdır. Çocuğun yaptığı her resmin her çizginin ve rengin ayrı ayrı birer anlamı ve psikolojik etkileri vardır. Asla bu ders diğer derslerin boşluk doldurma dersi olmamalı özellikle ilkokulda resim derslerinde sadece resim yapılmalıdır. Sanat günlük hayatımızda en az fen bilimleri, sosyal bilimler ve diğer alanlar kadar önemlidir. Çocuğunuzun yaptığı resimleri önemseyin, yaptığı eserleri çerçeveletin ve duvarınıza asın. Onu eseriyle benimser ve takdir ederseniz kendine daha da güven duyacaktır. Öğrencilerimiz haftada bir ders saatinde kendilerini ifade ederek, bu benim eserim diyebilme gayret ve becerileri yönünde çalışmalar yaptılar. Ayrıca risk altındaki dezavantajlı öğrencilerimizin katkılarıyla 404 tane eser bugün burada sergilendi. Okulumuzda sanatsal faaliyetleri destekleyen başta okul yönetimimize, öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerime, velilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Daha sonra müzik dinletisinin ardından serginin açılış kurdelesi kesilerek resim sergisi gezildi.

 

Programa okul müdürleri, Milli Eğitim Şube müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200