Ankara'da Tokat Konağı Açıldı

Başkent Tokatlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (BAŞTEK) yeni kurulan, Tokat Konağı merkezinin açılışı düzenlenen törenle açıldı.
Bu haber 2019-07-03 19:19:43 eklenmiş ve 387 kez görüntülenmiştir.

Başkent Tokatlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (BAŞTEK) yeni kurulan, Tokat Konağı merkezinin açılışı düzenlenen törenle açıldı.

 

Başkent Tokatlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (BAŞTEK) Ankara, Altındağ da bulunan yeni binası Tokat Konağının açılışını üyelerinin katılımı ile yaptı. Açılış öncesi davetlilere Keşkek ikram edildi. Daha sonra folklor ekibi gösterisi vardı. Folklor ekibinin sergilediği Omuz Halayı gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı. Tokat Konağının açılış kurdelesini eski Bakan Ali Şevki Erek ve yanındakiler yaptı. Açılıştan sonra davetliler Tokat Konağını gezerken Fatma Dinçer'in hazırladığı Tokat yöresi birçok ürünü görme imkanı buldu.

 

Programın açılış konuşmasını yapan BAŞTEK Başkanı Dr. Yaşar Özgök Tokat Konağına emeği geçenlere yaptığı teşekkürden sonra BAŞTEK'in tüm siyasi partilere aynı mesafede olduğunu, Tokat Konağı yöresel özelliklerini içeren bir eğitim ve kültür merkezi olacağını, konağın Tokat'ın yöresel lezzetleri ve yemek kültürünün Ankaralılara tanıtılacağı bir mekan olacağını söyleyen Özgök kendini geliştirmek isteyen restoranların aşçılarına mesleki gelişim eğitimleri verileceğini bunun için biri Ankara, biri Reşadiye, daha ilerde de yurt dışında eğitim veren okullar kurulacağını söyledikten sonra Ankara'da Türk yemeklerinin yanı sıra Tokat ve ilçelerinin yöresel lezzetleri de ön plana çıkarılacak dedi.

 

Birçok konuşmacının söz aldığı açılışta, derneğin kapısından girerken siyasi görüşümüzü kapıda bırakıyoruz diyen BAŞTEK Başkanı Dr. Yaşar Özgök'ün sözüne karşılık veren eski Bakan Ali Şevki Erek ben derneklere giderken yakamdaki rozeti bırak derneğin kapısına evde bırakıyorum diyerek verdiği esperili cevap davetlilerden büyük alkış aldı.

 

Açılışa BAŞTEK Derneğinin üyelerinin yanında eski Bakan Ali Şevki Erek, merkez valisi Amir Çiçek, Ankara Tokat dernekler federasyonu Başkanı Kamil Dündaroğlu, Tokatlılar Platformu Başkanı Ertuğrul Yaman, RTÜK uzmanı Mahmut Demiryürek, Ankara Tosiad Başkanı Cemal Kutlu, Osmanlı Cafe sahibi Ayhan Özçelik Tokat Gündem gazetesi yetkilileri Bayram Güvercin ve Zekeriya Yılmaz gibi birçok ismin katılımı gözlendi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200