Türkiye'nin Üstün Lezzeti Ayvaz Suyu

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Niksar'a geldi.
Bu haber 2019-07-04 19:53:03 eklenmiş ve 647 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Niksar'a geldi. Ayvaz Su fabrikasında incelemelerde bulunan Vali Ozan Balcı, ülkenin en güzel suyu olan Ayvaz Suyunun üretildiği yeri gezmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

 

İlk olarak 1400 yıllık şifa kaynağı ayvaz suyu fabrikası tesislerini inceleyen Vali Balcı üretim hattını gezerek bilgiler aldı.

 

Ziyarete Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin katıldı.

 

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından verilen Üstün Lezzet Ödülü'nün sahibi Ayvaz'da incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, üretim hattını gezerek Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve İşletme Müdürü Hikmet Subaşı'dan bilgiler aldı. Ayvaz markasının Tokat için kıymetli bir değer olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ülkenin en güzel suyu olan Ayvaz Suyunun üretildiği işletmeyi gezmekten mutlu olduğunu belirtti.


Fer Fidancılıkta bilgiler aldı


Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler daha sonra, Cevizsan bünyesinde Niksar'da kurulan Fer Fidancılık bahçelerinde incelemelerde bulunarak, firma sahipleri Halis ve Nail Yılmaz'dan bilgiler aldı.

 

Aşılı ceviz ve meyve fidanlarının bulunduğu bahçelerde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Fer Fidancılık bahçelerinin örnek bir bahçe olduğunu belirtti.

 

Ceviz üretiminin yanı sıra ceviz fidanı üretiminin de yapıldığı bölgenin ilimiz için önemine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, üretime katkı sağlayan herkesin destekçisi olacağını vurguladı.

 

Kaz Çiftliğinde İncelemelerde Bulundu

 

Ziyaretlerine Niksar ada mevkiinde bulunan Macit Uçar'a ait kaz çiftliğiyle noktalayan Vali Balcı, çiftlik sahibi Uçar'dan bilgiler aldı. 2000 anaç ve 800 yavru kaz'ın bulunduğu çiftlikte işletmecisi Macit Uçar'ın istek ve taleplerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ımızın kalkınmasında rol alan ve üretimde bulunan herkese tam destek vereceğini söyleyerek, hayırlı ve bol bereketli kazançlar diledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250