Niksar Altını Ceviz Serenli'de Parlıyor

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat çatısı altında yürütülen Ceviz Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında 7.500 dekar alanda 125.000 adet Ceviz yetiştirilmesi hedeflenen Serenli beldesinde belde halkı ile bir araya geldi.
Bu haber 2019-07-13 18:50:21 eklenmiş ve 900 kez görüntülenmiştir.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat çatısı altında yürütülen Ceviz Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında 7.500 dekar alanda 125.000 adet Ceviz yetiştirilmesi hedeflenen Serenli beldesinde belde halkı ile bir araya geldi. Cumhuriyetimizin 100. yılı, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda, 2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklenlendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde, İl Tarım Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Devlet Su İşleri Müdürlüğü, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Tarım Tokat' üst başlığı altında sürdürülen 'Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi' kapsamında 'Nikar'ın Altını Ceviz Serenli'de Parlıyor' prosi uygulama alanı için yer belirleme çalışmaları Niksar ilçesi Serenli beldesinde gerçekleştirildi.  'Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi' kapsamında Serenli Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan İl Özel İdaresi, İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefliği desteğiyle yürütülmesi planlanan 'Niksar'ın Altını Ceviz Serenli'de Parlıyor' projesi ile 125 bin adet Ceviz dikilmesi planlanan 7 bin 500 dönümlük alanın belirlenmesi için çalışmalar yapıldı.

 

Serenli OGÜP Konferans Salon'unda gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Serenli Belde Belediye Başkanı Nurettin Keleş, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Namık Özdüzgün, İlçe Orman İşletme Müdürü İlhan Yazıcı ve kasaba halkı katıldı.

 

Bölge için planlanan projelerde en büyük gayenin çiftçinin ve köylünün zenginleşmesini sağlamak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, her türlü tarımsal işlerde en büyük desteği kendisinin vereceğini vurguladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250