Niksar Hayvan Pazarında Kurbanlık Yoğunluğu

Kurban Bayramına birkaç gün kala Niksar Belediyesi Hayvan pazarında, kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvan satışları devam ediyor.
Bu haber 2019-08-08 12:51:46 eklenmiş ve 540 kez görüntülenmiştir.

Kurban Bayramına birkaç gün kala Niksar Belediyesi Hayvan pazarında, kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvan satışları devam ediyor. Kurban Bayramına birkaç gün kala Niksar Belediyesi Hayvan pazarında, Kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvan satışları devam ediyor. Şehir Merkezi Köyler ve yakın çevre illerden kurbanlık hayvan satmak için Niksar Belediyesi Hayvan pazarına gelen vatandaşlar çetin bir pazarlık içerisine giriyor. Öte yandan Kurban Bayramında Niksar Belediyesi mezbaha nesinde Kurban kesimi için Büyük baş Hayvan kayıtlarının yaptırıldığı, kesim kayıtlarının Arefe gününe kadar devam edeceği bildirildi. Bayramın 1-2 ve 3.cü günleri, Saat 08-00 da başlayacak olan Kurban kesim hizmeti akşam saatlerine kadar devam edecek.

 

Zabıta'dan Sahte Para Konusunda Uyarı

 

Niksar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesi ilçede bulunan hayvan pazarlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşları ve kurban satıcılarını sahte para konusunda uyardı.

 

Bilgilendirme kapsamında kurban satıcılarına ve vatandaşlara paranın sahte olup olmadığını sembolize eden ayrıntılardan bahseden zabıta ekipleri, ipuçları vererek sahte paranın nasıl anlaşıldığını anlattı. Zabıtalar ekipleri, "Bir paranın orijinal olduğu, ilk olarak üst kenarındaki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yazısı kabartısından anlayabilirsiniz. Sonra paranın Atatürk resminin bulunduğu ön yüzünde üst köşelere ve sol alt köşeye dokunduğunuzda kâğıttaki kabartmaları hissetmeniz gerek. Paranın bu yüzündeki şekillerin ve motiflerin üzerine el gezdirildiğinde çeşitli kısımlarda kabartmalar elimizde hissedilir. Atatürk resminin sağ alt köşesindeki yedigen şeklin içine dikkatli bakılınca, paranın rakamla değeri görülür. Sağ kenarda yukarıdan aşağıya doğru uzanan parlak bir şerit vardır. Bu şeridin üzerinde ay yıldız ve çeşitli şekiller vardır. Ay yıldızın altındaki karenin içinde paranın rakamla değeri olması gerekir. Parayı eğdiğinizde ise bu karenin içindeki rakamlar TL harflerine dönüşür" dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200