Vakıf “Masal Evi” Açıldı

Niksar'da nezih bir mekan daha hizmete girerek açılışı yapıldı. İşletmeciliğini İrem Güney'in yaptığı Vakıf Masal Evi kalabalık bir davetli topluluğu eşliğinde hizmete girdi.
Bu haber 2019-08-15 19:35:28 eklenmiş ve 1012 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da nezih bir mekan daha hizmete girerek açılışı yapıldı. İşletmeciliğini İrem Güney'in yaptığı Vakıf Masal Evi kalabalık bir davetli topluluğu eşliğinde hizmete girdi.

 

Açılışta Vakıf adına kısa bir konuşma yapan Vedat Canik, 1994 yılında kurulan Niksar vakfının bundan sonrada yoluna kararlı şekilde devam edeceğini belirterek; “Zaman zaman nöbet değişikliği yapıldı, yeni yönetim 1 Nisan tarihi itibariyle göreve başladı. İlk toplantısında 150 tane çocuğumuzun sevindirilmesini sağladık. Hemen ardından vakıf binasının tamiri tadilatı bakımı inşaatına başlandı. İki aylık bir süre sonunda bugünkü güne eriştik. Yine en büyük yaptığımız işlerden birisi olarak “üniversiteyi kazanmak sizden, bursunuz bizden diyerek” projeyi hayata geçirdik ve 2019-2020 eğitim öğretim yılında üniversite kazanan öğrencilerimize ihtiyacı olanlar ince elekten elenerek, ihtiyaç sahipleri çok hassasiyet ve titizlik gösterilerek seçilecek ve bursları verilecek. Eğitim hayatında vakıf her zaman arkalarında olacak. Bunun içinde sizlerin desteklerini her zaman yanımızda görmek bizleri onurlandıracaktır” dedi.

 

Canik konuşmasının devamında; “Niksar'da ailelerin gidip oturabileceği çay içip sohbet edebileceği bir mekana ihtiyaç vardı, bugün de bu nezih ortamın açılışını yapıyoruz, vakıf binamızda böyle bir mekanın açılacak olması ziyadesiyle bizleri memnun etmiştir. Dolayısıyla insanın olduğu yerde vakıf var, biz bütün insanları kucaklıyoruz. Bu gün burada bulunmayan sayın vakıf başkanımızın da selamlarını sizlere iletiyorum. Vakıf Masal Evi'nin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Vakıf Masal Evi işletmeciliğini yapan İrem Güney ise bir hayali olduğunu ve bu hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek; Burası vakıf çatısı altında çok güzel projelere imza atacak hepinizi aramızda görmek istiyoruz ve bu projeleri gerçekleştirmek için sizlerin desteğini de bekliyorum. Burası Niksar'ın gençleri için, Niksar'ın ev hanımları için burası bulunmaz bir mekan. Onların başını sokabileceği, kendilerini geliştirebileceği her ortamı biz onlara hazırlayacağız onun için herkesi buraya davet ediyorum.  Burası hepinizin evidir tekrardan hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Son olarak konuşan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise; “Biz vakıf kültürünü gerçekten yüzyıllar önce kendisine şiar edinmiş bir milletin mensuplarıyız. Vakfın bu güne gelmesinde emeği çok olan insanlar var. Hem vakıf başkanımız olması hasebiyle hemde kent konseyi başkanımız abimiz Suat Boynudelik abimizi de buradan ismini zikretmemiz gerektiğine inanıyorum. Kıymetli Suat abime, Vedat hocama, Cengiz Özek abiye ve şu anda vakfın yönetiminde bulunan tüm abilerimize teşekkür ediyoruz. Burası gerçekten vakıf olma özelliğini bu süreçte çok daha kuvvetli şekilde icra etti. İrem kardeşimiz burada çok hevesli ve gayretli işler yapacak bundan hiç şüphemiz yok. Biz Niksar olarak Niksarlılar olarak nerede olursak olalım biz bulunduğumuz yerde kardeşlerimize çocuklarımıza okuyanımıza ihtiyaç sahiplerine el uzatacağız. Vakıfta bunun bir aracı olacak. Bizde hiçbir siyasi ayrışmaya fırsat vermeden mezhepsel etnik yapı ayrışmasına fırsat vermeden sadece insanlık olmak özelinde çatımızın Niksar olması özelinde biraraya gelen insanlar olarak sık sık burada biraraya geleceğiz Niksar'la ilgili Niksarlılarla ilgili ne yapılması gerekiyorsa onu hep beraber yapacağız. İşte bu birleşme mekanı olarak en güzel en doğu mekan burası. Bu vesile ile bu nezih mekanın ilçemize hayırlı olmasını diliyor işletme sahibi kardeşime bol kazançlar diliyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından kurban kesimi yapılarak işyerinin açılış kurdelesi kesilmesiyle davetlilere ikramlarda bulunuldu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250