Üniversiteye Kayıt Yaptıran Öğrencilere Terör Uyarısı

Tokat'ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ne (GOP) kayıt yaptırmak için gelen öğrencileri Tokat Emniyeti terör örgütlerine karşı bilgilendiriyor.
Bu haber 2019-08-20 19:27:30 eklenmiş ve 399 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ne (GOP) kayıt yaptırmak için gelen öğrencileri Tokat Emniyeti terör örgütlerine karşı bilgilendiriyor.

 

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ni kazanan ve Tokat'a kayıt yaptırmak üzere çeşitli illerden gelen öğrenci ve velilerin kayıt esnasında doğru bilgilendirme ve yönlendirilmeleri, öğrencilerin illegal oluşumlar tarafından yanlış yönlendirilmesinin engellenmesi amacıyla proje hayata geçirdi. 2019-2020 eğitim öğretim yılında GOP'ta öğrenim görecek olan öğrenciler kayıt işlemleri için kent merkezine gelmeye başladı. 

 

Proje kapsamında Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan üniversite kayıtları ile alakalı olarak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsündeki kayıt bürolarına öğrenci ve velilerin çeşitli konularda bilgilendirilmesi amacıyla öğrenci bilgilendirme standı açıldı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosu görevlilerince gerçekleştirilen proje ile terör örgütlerinin eleman kazanmalarının engellenmesi, gençleri aydınlatmak, terör örgütlerinin gençleri kandırmak için kurdukları tuzaklara düşmelerini önlemek, gençlerin ve ailelerin devlete olan güvenlerini pekiştirmek amaçlanıyor. Ayrıca, gençlere sahip çıkarak onları bilinçlendirmek ve vatan sevgisini güçlendirmek, devletin her zaman yanlarında olduğu bilincini sağlamak hedefleniyor. Tokat İl Emniyet Müdürü tarafından gerçekleştirilen söz konusu bilgilendirme faaliyetleri ve benzer projelerin devam edeceği belirtildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250