O GÖRÜNTÜLERE SORUŞTURMA

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Hayvan Barınağında, hayvanların “açlıktan yavru köpekleri yediği” iddiasıyla ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.
Bu haber 2019-08-20 19:28:26 eklenmiş ve 1034 kez görüntülenmiştir.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Hayvan Barınağında, hayvanların “açlıktan yavru köpekleri yediği” iddiasıyla ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Başkan Özcan, konuyla ilgili tahkikat başlanacağını söyledi.

 

Hayvan Hakları Savunucusu S.U.'nun Niksar Geçici Hayvan Barınağı'nın durumu ile ilgili resmi twetter hesabından yaptığı videolu paylaşımlar şok etti. İddiaya göre videoda ölmüş yavrusunu yiyen aç ve uyuz olmuş bir köpeğin görüntüleri de yer alıyor.

 

Niksar Belediyesi Hayvan Barınağı'nda açlıktan yavrusunu yiyen uyuz olmuş bir köpeğin videosu sosyal medyada yayıldı. Görüntüler üzerine yetkililere tepki yağdı. Videolarda açlık içerisinde hastalıkla boğuşan köpekler yer alıyor.

 

S.U., “Niksar Belediyesi Hayvan Barınağında hayvanlar açlıktan yavrularını yiyor” başlığıyla yaptığı videolu paylaşımlarda "Diyarbakır katliamından sonra insanlar bilinçlenip barınakları ziyarete gidiyor. Video şimdi ulaştı bana Yer: Tokat Niksar hayvan barınağı Görüntüler bugün çekildi Ölen yavrusunu yiyen bir köpek, hepsi uyuz olmuş, b.kları içinde can pazarı"

 

"Bu yaşamak mı şimdi? Bu insanlık mı? Siz belediye başkanlığı yaptığınız şehrinizin hayvanına bunu mu reva görüyorsunuz?  neden neden diye beynimin içini yiyeceğim. Paranız mı yok! İmkanınız mı yok! Nedir ya? Allah için bana bir sebep gösterin!"."Çıldırıcam aklımı yitiricem ben bu ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor. Ne günahı var bu canların? Hepsi uyuz güneşin altında mahvolmuşlar kaşınmaktan. Hiç denetime hiç mi gitmediniz” yorumlarında bulundu.

 

Başkan Özdilek Özcan: “Tahkikat başlatıldı”


Barınaktaki görüntülerle ilgili Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan da sosyal medya hesabından bir duyuru yaptı; “Önceki akşam saatlerinde sosyal medyada yer verilen paylaşımla alakalı gerekli tahkikat yapılmış olup bunun sonucunda;

 

Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Belediyemiz 1. Sınıf Hayvan Kesimhanesine yakın konumda bulunmaktadır. Kurban bayramının ardından kesim yaptıran vatandaşlarımızın tel örgünün üzerinden barınağa (büyük hayvan fetüsü, Küçük hayvan fetüsü, hayvan tırnağı vb.) hayvan bacağı birileri tarafından atılması ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. 

 

Paylaştığımız fotoğraftan da köpeğin önünde bulunan ve görüntüde yavru köpek olarak iddia edilen cismin büyükbaş hayvan bacağı olduğu açıktır. 

 

Bunun haricinde Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi yetişkin hayvanlar ayrı bir bölmede, yavru hayvanlar ayrı bir bölmede yer almaktadır. Yavru bir hayvanın yetişkin hayvanların içerisine girmesinin mümkün olmadığı ayrı bölmelerdedir. 

 

Burada sağlıklı hayvanların hem maddi şartlar hem de hayvanların refahı açısından bulunması uygun değildir. Sağlıksız hayvanların tedavi, aşılama, kısırlaştırma, küpeleme ve mikroçip takmak için Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'nde bulunmaktadır. İşlemleri bittikten sonra kanunlara uygun olarak alındığı ortamlara bırakılmaktadır. Bu işlemler tarafımızdan kayıt altına alınmaktadır. Bizim amacımız Niksar Belediyesi olarak bu canlıları burada toplamak değil aksine sağlığına kavuştuktan sonra sahiplendirme yapıp bir yuva bulmak ya da doğal ortamına bırakmaktır. Bizler günlük olarak hayvanlarımıza gereken yiyeceği temin ediyoruz. Önceki açıklamada belirttiğimiz gibi Allah'ın bizlere emaneti olan sokak hayvanlarımızın en iyi şekilde bakımının yapılmasını önemsiyoruz. Arzu eden vatandaşlarımızı gün içerisinde istedikleri saatte, Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine davet ediyoruz. Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi herkesin ziyaretine açıktır” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250