30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Niksar'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'inci yıl dönemi düzenlenen törenle kutlandı.
Bu haber 2019-08-30 19:48:00 eklenmiş ve 396 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'inci yıl dönemi düzenlenen törenle kutlandı.

 

Hükümet konağı önünde Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Çavuş Müslüm Emrullah Şaşoğlu 30 Ağustos Zaferi'nin 97'inci yıl dönümünü kutlamanın onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek; “Bugün; asil Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferinin 97'inci yıldönümünü kutluyoruz. Bu büyük zafer; ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun sarsılmaz azim ve inancının zaferidir. Bu büyük zafer; güzel yurdumuzu parçalamak, hatta yok etmek isteyen dahili ve harici düşmanlar tarafından sinsice hazırlanan planların bozguna uğratrıldığı, yüce Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun hürriyeti ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının tüm dünyaya gösterildiği, Türk birlik ve beraberliğininin, kudret ve kabiliyetinin nelere nuktedir olduğunun tüm insanlığa ögretildiği tarihte benzeri olmayan eşsiz bir destandır. Mazisi şan ve şerefle dolu aziz Türk milletinin çocukları olarak bu zaferle ne kadar öğünsek azdır. Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyetini korumak için gerektiğinde nice 30 Agustos'lar yaratacak güçte ve kabiliyettedir. Bugün de ülkemizin bütünlüğüne el uzatmaya kalkan hainlere gereken dersi vermekte, Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen dahili ve harici düşmanların karşısında olmaya devam etmektedir . Atatürk'ün ordusu, Türk vatanının bölünmez bütünlüğüne kastedecek, milletinin huzur ve refahının sağlanmasının önüne çıkabilecek tehditlere karşı, sarsılmaz bir kale olarak sonsuza dek dim dik ayakta durmaya devam edecektir” dedi.

 

Astsubay Şaşoğlu sözlerini; “Bu duygu ve düşüncelerle, güzel ilçemiz Niksar'ın yiğit insanlarını selamlıyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ile Türk vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

 

Ne mutlu, bu denli hatırlanmaya layık zaferleri yaratan Türk ulusuna, ne mutlu, o ulusun silahlı kuvvetlerine, ne mutlu sizlerin bağrından çıkan bizlere! Ne mutlu Türküm diyene!” şeklinde noktaladı.

 

Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan'ın kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle tören sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250