Kapıağzı Köyü Derneğinden Teşekkür

Olay: Özel Hareket Polisi Bülent Ay, 2016 yılında, Diyarbakır'ın Bismil karayolunda kobra tipi zırhlı araçla göreve giderken kamyonun çarpması sonucu şehit olmuştu.
Bu haber 2019-09-04 11:45:58 eklenmiş ve 481 kez görüntülenmiştir.

Kapıağzı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nazım Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Şehit  Özel Hareket Polisi Bülent Ay'ın üçüncü sene-i devriyesinde Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokuluna bir ziyaret gerçekleştirdiler. 

 

2016 yılında Diyarbakır'ın Bismil karayolunda kobra tipi zırhlı araçla göreve giderken kamyonun çarpması sonucu şehit olan Özel Hareket Polisi Bülent Ay'ın ismi Niksar Ortaokuluna verilerek yaşatılmıştı. Üçüncü sene-i devriyesinde Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokulu'nu ziyaret eden Kapıağzı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nazım Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, okul Müdürü Şakir Bolat ile bir süre görüşerek kendisine okul içerisinde şehit Bülent Ay köşesinin yapımından dolayı teşekkür ederek plaket verdiler.

 

Ziyarette konuşan Kapıağzı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nazım Aydın, şehit Bülent Ay'ın isminin okulda yaşatılmasından dolayı onur duyduklarını belirterek; “Kardeşimiz Şehit Bülent Ay olarak bu okula isminin verilmesinden dolayı son derece müteşekkiriz. Ayrıca bu konuda emeği geçen bütün devlet yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Cenabı hakkın “onlar hakkında ölüler demeyiniz bilakis onlar diridirler ama siz anlayamazsınız” diye buyurulduğu gibi, şehitlerimiz Allah indinde daima diri. Bu necip milletimizin indinde de gönlünde de taht kurmuş ismi unutulmayan kahramanlarımızdan. Bizim köylü olması açısından da bizim milletimizin böyle bir isimle bu okulda birleşmesi ayrıca onur vericidir, bundan dolayı da teşekkür ediyoruz. Bu bizim köyün istiklal harbi ve birinci dünya savaşı dahil o günden bu güne Bülent kardeşimiz 67.şehidimiz. İki tane daha şehidimiz çatışmada değil de görev esnasında zehirlenerek öldüğünden dolayı da onlar da şehitlik kategorisinde, o bakımdan bizim Kapıağzı köyünün 67 tane şehidi var. Biz de dernek olarak ve Kapıağzı heyeti olarak bu ismin bu okula bu eğitim camiasına verilmesiyle zaten ismi unutulmayan kahramanlarımızdan ama böyle bir eğitim camiasına da verilmesinden dolayı da ismi unutulmayacak. Bu okulda bütün milletimizin gönlünde yer edinecek. Cenabı Allah bu kardeşimize gani gani rahmet eylesin, mekanını cennet etsin, şehitler her ne kadar bizim için bir kayıpsa bile şehitlik mertebesi ve rütbesi kendisine lanse edildiği zaman ayrıca sevindirici ve onura edici tarafı da olduğundan dolayı da biz gurur duyuyoruz şeref duyuyoruz. Niksar'da yine bir çeşmeye de yine Bülent Ay ismi verilmiş, ondan dolayı da yine bütün ilgililere teşekkür ediyorum, diğer şehitlerimizin de yine isimleri diğer okullara verildi, bundan dolayı da onore duyuyoruz bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatlarını kaybetmiş bütün gazilerimize de Allah'tan rahmet diliyorum, onları da rahmetle minnetle şükranla anıyoruz” dedi.

 

Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokulu Müdürü Şakir Bolat ise; “Şüphesiz ki biz Anadolu insanları her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanımızı koruyacak kollayacak gelecekte de bu topraklara sahip çıkacak bir nesli yetiştiren bir kuruma aynı zamanda da kendi okulumuzdan mezun olmuş şehidimizin adının verilmiş olmasından dolayı bizler de onura olduk. Çocuklarımızın gelecek nesillerimizin de buradan şevk duymasını azim kararlılık duygusu içerisinde vatana millete bağlılığını yaşayabilmesi duygularını hissedebilmesi örnek insanları tanıyabilmesi adına oluşturduğumuz bu köşemizde onun hatıralarını yaşatmak istiyoruz. Ve şehitlik bilincimizin şehadet bilincimizin kıyamete kadar sönmemesini istiyoruz. Bu topraklarda gerçekten bin yıllık geçmişi olan bir milletin bu şekilde şehitlerinin adlarının yaşatılması son derece güzel ve yerine amacına ulaşan bir hizmettir. Bu manada siz yakınlarını burada görmekten ve ziyaretinizden memnun olduk teşekkür ediyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250