Vali Balcı, Niksar’da Muhtarlarla Buluştu

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Niksar'da düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.
Bu haber 2019-09-06 00:58:50 eklenmiş ve 360 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Niksar'da düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.

 

Niksar Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Şerafettin Atçeken, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, İl Genel Meclisi Üyeleri, il ve ilçe daire amirleri, Niksar mahalle ve köy muhtarları katıldı.

 

Toplantıda muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Kaymakam İlhami Doğan ve Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk'tan ilçenin genel durumu ve sorunları ile ilgili ilgili bilgiler aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında vatandaşların işlerini kolaylaştırmak, hayatlarına, yaşamlarına dokunmak, değer vermek, varsa problemlerini çözmek için muhtarlar toplantısının düzenlendiğini belirterek, “Buradaki heyet Niksar'ın ve vatandaşın işini çözecek kişiler. İstedik ki hep beraber problemleri çözmek için görüşelim, memleketimizin, milletimizin işlerini yürütelim, milletimizin varlığına, huzuruna katkı sağlayalım” diye konuştu. Türkiye'nin her anlamda büyüdüğünü, geliştiğini, Tokat'ın da sahip olduğu potansiyeli ile gelişen, büyüyen bir il olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Niksar da tarihiyle, kültürüyle, ürettikleriyle Tokat'ımıza değer katan önemli bir ilçe” dedi.

 

Toplantıya katılan ilçe müdürlerinden ilçede yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında yapılan çalışmalarla çiftçinin zenginleştirileceğini ifade ederek Serenli beldesinde 2 bin 200 ceviz fidanı dikilmesi için ilgili kurum yetkililerine talimat verdi. Jeotermal kaynakları önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçilerin jeotermal kaynakları tarımsal alanlarda kullanabilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz üretimini önemsediğini vurgulayarak ceviz üretimine en çok katkı sağlayan ve en çok ceviz üreten muhtarlara özel bir ödül vereceğinin altını çizdi. Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat değer katacak olan ve il genelinde sürdürülen Eğitim Tokat, Kitap Tokat, Etüt Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Köylerimiz Hayat Buluyor, Tarım Tokat projelerini Niksar'ın daha çok sahiplenmesini istedi.

 

Muhtarların sorunlarını ve ilçe müdürlerini tek tek dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımızın dile getirdiği konular memleketimizin, milletimizin, köylü vatandaşlarımızın sorunları. Sorunların çözümü için hep birlikte merhametle, adalet, aşkla şevkle ve şefkatle çalışmamız lazım” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, toplantı sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Niksar Esnafına Ziyaret

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar programı kapsamında ilçede esnafları ziyaret etti. Niksar'da Tarihi Arasta Çarşısında faaliyet gösteren esnafları tek tek işyerlerinde ziyaret eden Vali Balcı, esnafların işleri ile ilgili bilgi aldı. Esnafların ikramlarını geri çevirmeyerek esnaflarla birlikte çay içen Vali Dr. Ozan Balcı, halkla iç içe olan esnafın üretim ve istihdam konusunda ülkemizin en dinamik aktörleri olduğunu belirterek esnaflara hayırlı işler, bereketli kazançlar diledi. Vali Balcı, Tarihi Arasta Çarşısı ziyareti sırasında çarşıda bulunan vatandaşlara da hal hatır sorup, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, bir kıraathanede vatandaşlarla birlikte çay içti.

 

Şehit Bülent Ay'ın Ailesine Ziyaret

 

Vali Ozan Balcı, Niksar temasları kapsamında şehit polis Bülent Ay'ın ailesini de ziyaret etti.

 

Diyarbakır'ın Bismil İlçesinde şüphe üzerine bir aracı durdurmak isterken şehit olan polis memuru Bülent Ay'ın ailesini evinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehit annesi Halise Ay, eşi Neslihan Ay, çocukları Beyza Yaren ve Alpen Tunga Ay ile bir süre sohbet etti.

 

Vali Ozan Balcı, “Şehitlerimiz bizim milletimizin kahramanları, bizlerin en kıymetli değerlerimizdir. Onların anneleri, babaları, eşleri, çocukları devlete, millete ve bizlere emanet. Şehitlerimizin aileleri acılarını tamamıyla ortadan kaldırmamız mümkün değil ama en azından başka bazı sıkıntılar yaşamamaları için devlet olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye çalışıyoruz. Her zaman şehit ailelerinin yanındayız. Onların destekçisiyiz” dedi. Vali Balcı, ziyarette şehit kızı Beyza Yaren'e de kitap hediye etti. Ziyarete Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir de katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250