Başçiftlik'te Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik'te düzenlenen Muhtarlar Toplantısında muhtarları yerinde dinleyerek, problemlerin yerelde çözüleceğini söyledi.
Bu haber 2019-09-12 09:27:18 eklenmiş ve 378 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik'te düzenlenen Muhtarlar Toplantısında muhtarları yerinde dinleyerek, problemlerin yerelde çözüleceğini söyledi.

 

15 Temmuz Şehit Erdem Diker konferans salonunda düzenlenen toplantıya Başçiftlik Kaymakamı Server İnanoğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel, il genel meclis üyeleri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların önemli bir vazifeyi fedakarlıkla yerine getirdiklerini söyledi. Başçiftlik için hep birlikte aşkla, şevkle, azimle, yılmadan, yılgınlık göstermeden çalışılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanları var. Tokatlılar zaten yardımlaşma duygusu yüksek insanlar. Hiçbir yerde açta açıkta kimse kalmayacak.” dedi. Köylerde fakir fukara, garip gureba, açta açıkta kimsenin kalmaması için muhtarlardan titizlikle çalışılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Sosyal Hızır Destek ile sahip çıkılacağını söyledi. Ayrıca ihtiyaç sahibi, şehit ve gazi ailelerin çocuklarının da her türlü eğitim masraflarının karşılanması için talimat veren Vali Dr. Ozan Balcı, “Kırtasiye ve kıyafet ihtiyacı olan çocuk kalmayacak” dedi.

 

Başçiftlik'te Etüt Tokat, Kitap Tokat, Spor Tokat projelerinin titizlikle yürütülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, "Hafta sonu etütlere önem verelim. İlçede Z Kütüphanesi olmayan ilkokul kalmasın. Okullardaki sağlık taramalarını hassasiyetle devam ettirelim. İlçede kitap okumayı yaygınlaştıralım.” diye konuştu. Vali Dr. Ozan Balcı, kadınlara yönelik Halk Eğitim Merkezi kurslarına ağırlık verilmesini isteyerek, “Hanımlarımızın bilgilerini, kültürlerini, görgülerini arttıracakları çeşitli kurslar açalım.” diye konuştu. Tarım Tokat kapsamında ilçe tarımında güzel çalışmalar yapıldığını ve bundan sonra da yapılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sonbahar sonuna kadar ilçede 200 dönüm çilek, 2 bin dönüm kiraz bahçelerinin kurulması için destek verileceğini belirtti. İlçe çiftçisine nohut, fasulye, yonca, sertifikalı buğday; hayvancılık yapanlara da hayvan röntgen cihazı dağıtılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ilçede kurulması hedeflenen mezbahane ve soğuk hava deposu için gereken desteğin verileceğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Siz işlerinizi iyi yapacaksınız. Bizler de sizlere gereken desteği vereceğiz. Hep birlikte Başçiftlik için Başçiftlikli vatandaşlarımız için canla başla çalışacağız” diyerek, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

 

“Esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti”

 

Muhtarlar toplantısının ardından ilçede esnafları işyerlerinde ziyaret ederek esnaflarımıza hayırlı bol kazançlar dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, şehrin ekonomisine önemli katkıları olan esnaflarımızın her zaman destekçisi olduğunu söyledi.

 

İlçe gezisinde 15 Temmuz Şehitler Parkında bulunan vatandaşlara selam verip hal hatır soran Vali Dr. Ozan Balcı, kıraathaneye davet ettiği vatandaşlarımızla çay içerek bir süre sohbet etti.

 

Başçiftlik ziyareti sırasında gördüğü, fasulye ayıklayan hanımlara kolay gelsin diyerek selam verip bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik'te fasulye, kiraz ve çilek üretimini önemsediğini ifade ederek, üretimin arttırılmasına özel destek verileceğini vurguladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250