İstanbul Niksarlılar Derneği 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları Başladı

İstanbul Niksarlılar Derneği'nden yapılan açıklamaya göre 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Bursu başvurularının alınmaya başlandığı duyuruldu.
Bu haber 2019-09-12 19:42:57 eklenmiş ve 538 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Niksarlılar Derneği'nden yapılan açıklamaya göre 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Bursu başvurularının alınmaya başlandığı duyuruldu.

 

2011 yılından beri Niksarlı üniversite öğrencilerine burs sağlayan İstanbul Niksarlılar Derneği 2019/2020 öğretim yılı burs başvuruları başladı.

 

Geçtiğimiz yıl 90 Niksarlı üniversite öğrencisine burs sağlayan derneğe burs başvuruları yalnızca www.niksarder.com sitesinden online olarak yapılacak. Başvurular için son tarihin 4 Ekim 2019 olduğu da bildirildi.

 

Derneğin web sitesinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Sevgili Öğrenci Arkadaşlar; İstanbul Niksarlılar Derneğince, gönlü zengin hemşehrilerimizin büyük fedakarlıklarıyla 2011 yılından beri Niksarlı Üniversite öğrencilerimize vermekte olduğu öğrenci burslarının 2019-2020 dönemi başvuruları başlamıştır. Başvurular derneğimizin internet adresinden yalnızca online olarak yapılacaktır.

 

İnternet sitemiz haricinde başka yolla başvuru alınmayacaktır. Başvurular 4 Ekim 2019 Cuma günü saat 22:00'de son bulacaktır. Lütfen açıklamaları okuyarak formları doldurun, başvurulardaki cevaplarınıza göre formlar değerlendirilecektir. Net ve doğru cevap veriniz çünkü başvurunuz kabul olduğunda burs başvuru formuna yazdığınız bilgileri belgelendirmeniz istenilecektir. Niksarlı olmayan, özel üniversitelerde paralı okuyan, 2 yıllık yüksekokullarda okuyanlara burs verilememektedir.

 

İstanbul'da okuyacak öğrencilerimiz burslarda öncelikli olup diğer şehirlerde okuyanlara imkanlar ölçüsünde burs sağlanmaktadır. Lütfen burs kurallarının haricinde özel taleplerde bulunmayın, çünkü İstanbul Niksarlılar Derneği yalnızca İstanbul da ki yardımsever Niksarlıların bağışları ile sizlere bu bursları ulaştırmakta ve kıt kaynaklarla da olsa sekiz yıldır öğrencimize Burs sağlamaktadır. Başka kurum yada kuruluştan burs alıyorsanız başvuruda bulunmayın, unutmayın ki bu imkandan yararlanmak isteyen yüzlerce gencimiz arkadaşınız bulunuyor.

 

Geçtiğimiz yıl 400 ü aşkın başvurudan burs komisyonumuzca titizlikle incelemeler sonucu tüm imkanlarımızı seferber ederek 90 öğrencimiz aylık 200 TL. burs almıştı. Ekim ayından Haziran ayına kadar 9 ay boyunca 90 öğrencimize her ayın 15 inde 200 er TL. banka hesaplarına aktarılmıştı. Bu yıl da yardımsever gönlü zengin insanlarımızın desteği ile Niksar'ın çocuklarına fayda sağlayabilmek adına geçtiğimiz yılda ki 90 öğrenci hedefini geçmek azmiyle tüm bağışçılarımıza şimdiden sonsuz teşekkürler. Ümit ederiz ki bağışçılarımızın katkısı ile daha çok öğrencimize ulaşabiliriz.

 

Daha fazla öğrencimize burs sağlayabilmek adına hepimizi bu gönül köprüsünde imkanlarınız ölçüsünde burslarımıza desteklemeye davet ediyoruz. Eğer az çok demeden, İstanbul Niksarlılar Derneği'nin burs kervanına katkı yapmak, bir öğrenci de siz okutmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Gelin hep beraber memleketimizin okuyan çocuklarına küçükte olsa katkı da bulunalım.

 

HESAP NUMARAMIZ: Garanti Bankası : IBAN TR37 0006 2000 8480 0006 2995 54

 

Biliyor ve umuyoruz ki; en faydalı hizmet insanımıza yapılan eğitime yapılan gençlerimize yapılandır.

 

“Niksarlı olmak yeter.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250