Vali Balcı, Yatırımları Yerinde İnceledi

Vali Dr. Ozan Balcı, yapımı tamamlanan, devam eden ve proje aşamasında olan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgiler aldılar.
Bu haber 2019-09-17 19:59:33 eklenmiş ve 394 kez görüntülenmiştir.

Vali Dr. Ozan Balcı, yapımı tamamlanan, devam eden ve proje aşamasında olan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgiler aldılar.

 

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ve ilgili kurum müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

 

“Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Hizmet Binası”


İl olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü hizmet binası yapılacak olan alanında incelemelerde bulan Vali Dr. Ozan Balcı, yatırımın planlandığı ve projede yer aldığı gibi yapılacağını söyleyerek, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Yapımı devam eden Yeşilbağ İlkokulu binasında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

 

24 derslikli okul binasının önümüzdeki eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim verilmesi için eğitime yapılan yatırımların en hayırlı işlerden olduğunu belirtti.

 

Okul inşaatında çalışan işçilere kolaylıklar ve kazasız belasız işler dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

“Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü Hizmet Binası”

 

Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet inşaat alanında yetkililerden bilgiler aldı.

 

Yıl sonunda yapımı tamamlanacak binanın hayırlı olmasını dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, binanın tamamlanmasının ardında tapu ve kadastro müdürlüklerinin buraya taşınacağını ifade ederek, vatandaşlarımıza daha etkin hizmet verilmesinin sağlanacağını belirtti.

 

“Çok Amaçlı Spor Salonu”


Vali Dr. Ozan Balcı, “Sporcu Fabrikası” olarak da adlandırılan “Çok Amaçlı Spor Salonu” inşaat alanında incelemelerde bulundu.

 

Bedestenlioğlu Mahallesi'nde 8 buçuk milyon TL yatırım bedeli ile 4 bin 925 m2 alanda yapımı devam eden ve “Sporcu Fabrikası” olarak da adlandırılan “Çok Amaçlı Spor Salonu” inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, yetkililerinden bilgi aldı.

 

5 adet antrenman salonu, 1 adet çok amaçlı salon, soyunma odaları, idari ofisler, sağlık odaları, mescit, kafeterya alanları ve 1 adet açık semt sahası bulunan 'Sporcu Fabrikası'nın Spor Tokat projesine büyük katkı sağlayacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, çok amaçlı spor salonunu Tokatlı çocuklarımıza en iyi hizmeti vermesi için desteklediğini belirtti. Vali Dr. Ozan Balcı, salonun tamamlanması ile spor kültürüne ve spor alt yapısına önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

 

Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet yapımı tamamlanan Şehit Mehmet Han Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunarak eksikliklerle ve aksaklıklarla ilgili bilgiler aldı.

 

Şehit Mehmet Han Anadolu Lisesinin futbol ve basketbol sahaları, spor salonu, Z-Kütüphanesi, resim, müzik, tasarım ve beceri atölyeleri hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrenci ve öğretmenlere iyi dersler dileyerek okulun hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu.

 

Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, DSİ ve Belediye tarafından yapımı tamamlandığında yapılacak yürüme yolları, dinlenme alanları ve sosyal donatıları ile vatandaşlarımıza hizmet verecek olan 1 milyon TL ödenekli Bedesten Deresi ıslahı çalışmalarını yerinde incelediler.

 

“112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve GAMER”

 

Vali Dr. Ozan Balcı, AFAD, Orman, Emniyet, Jandarma gibi acil durumda aranan yerlerin tek bir numara olan 112 çatısı altında toplandığı yer olarak hizmet verecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ile GAMER'in yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

 

Bina alanında yetkililerden bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, 112 Çağrı Merkezi çalışanlarının binaya taşındığını ifade ederek ASELSAN tarafından yapılacak olan donanımın tamamlanmasının ardından 112 Çağır Merkezinin tek numara (112) altında hizmete açılacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, binanın Tokat'a hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

“Fevzi Çakmak Paşa Ortaokulu”

 

Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, Fevzi Çakmak Ortaokulu'nda incelemelerde bulundu.

 

Yapımı tamamlanan 16 derslikli ilkokul'da yetkililerden bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, okul bahçesi, spor kompleksi, spor sahaları ve beceri tasarım atölyelerini gezerek incelemelerde bulundu.

 

Spor yapan öğrencilerle ve beceri tasarım atölyelerinde öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, okulun hayırlı olmasını ve öğrencilere iyi dersler diledi.

 

“Tokat Merkez İHL Kompleksi”

 

Fiziki çalışmalarının yüzde 50'sinin tamamlandığı Tokat Merkez İmam Hatip Okulu kompleksi inşaat alanında incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, 32 derslikli komplekste yer alan 200 erkek, 200 kız öğrencinin barınacağı pansiyon, spor salonu ve kütüphanesi ile eğitim verecek okulun 2020'de hizmete girmesinin planlandığını ifade etti.

 

Vali Dr. Ozan Balcı'ya verilen bilgilerde okulun uluslararası imam hatip olması için çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

 

"AFAD Hizmet Binası İnşaat Alanı"

 

AFAD hizmet binası inşa edilecek olan yaklaşık 14 dönümlük alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Milletvekili Mustafa Arslan ve beraberindeki heyet proje, arsa ve çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldılar.

 

“Huzurevi İnşaat Alanı”

 

Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, Topçam Mahallesinde yapımı devam eden Huzurevi inşaatı alanında incelemelerde bulunarak, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir'den bilgiler aldı.

 

2018 yılında 13.000 m2 alanda yapımına başlanan 100 kişilik konaklama kapasiteli, toplam 6 katlı ve 2150 m2 oturum alanına sahip Huzurevinin sosyal ve kültürel imkânları ile yaşlılarımızın daha rahat ve konforlu olarak hayatlarını devam ettirmelerinin sağlanarak beklentilerinin karşılayacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, devlet olarak sosyal konularda tespit edilen eksiklikleri tamamlamak için gerekli çabayı göstermeye devam edeceklerini belirtti.

 

“Çamdere Topçam Yol Çalışmaları”

 

İl Özel İdaresi tarafından 6 metre genişliğinde birinci kat asfaltı 7 kilometre olarak yapılan Çamdere Topçam Yolunda çalışmaları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve beraberindeki heyet, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldılar. Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarımıza sunulan hizmetleri önemsediğini kaydederek yol yapılması çalışmalarına Tokat'ın köy ve mezrasında da devam edildiğini ifade etti.

 

"Pınarlı Göleti"

 

İl Özel İdaresi kaynakları ile 3 milyon TL yatırım ile yapılan 2700 dönümlük araziyi kapalı sulama sistemi ile sulayacak olan ve 550 bin metreküp su tutma kapasitesi bulunan Pınarlı göletinde incelemelerde bulanan Valimiz Dr. Ozan Balcı, emeği geneçlere teşekkür ederek, çiftçimizi, köylümüzü zengin ekonomiye katma değer üretecek projeleri önemsediğini ifade edip emeği geçenlere teşekkür ett.

 

“Niksar Sarıyazı Köyü Jeotermal Su Kaynağı”

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Sarıyazı Köyü jeotermal su kaynağını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı. Niksar'da Sarıyazı bölgesinde geçtiğimiz yıllarda yapılan sondaj çalışmalarında 350 metre derinlikte Kuzey Anadolu fay hattının en zengin minerali olarak ortaya çıkarılan su kaynağı bölgesine giderek incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 54.3 derecelik suyun Tokat'ta seracılığı geliştireceğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, ikinci kuyuda sondaj çalışmalarının devam ettiğini belirterek yaklaşık bin metrelik bir sondaj yapıldığını burada bulunan jeotermal suyun Tokat'ın ekonomisine önemli katkısı olacağını vurguladı. Tarım Tokat projesi kapsamında yapılacak çalışmalar için jeotermal suyun büyük fırsatlar sunacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ovasında çitfçimizi ve köylümüzü zenginleştirecek projeler yapılacağını söyledi.

 

“Niksar Gökçeli Barajı”

 

Yapımı devam eden 2.110 dönüm araziyi sulayacak Niksar Gökçeli Barajı yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Milletvekili Mustafa Arslan ve beraberindeki heyet devletimizin Tokat'ımıza çok önemli yatırımları olduğunu belirttiler.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, ilimizde yürütülen çalışmalara emeği geçen amirinden memuruna, işçisinden mühendisine, herkesere teşekkür etti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250