Niksar'da İlköğretim Haftası Kutlandı

Niksar'da 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.
Bu haber 2019-09-17 20:05:41 eklenmiş ve 460 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi. Tören İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Eyüp Gür tarafından Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. İlköğretim Haftası kutlamaları, çelenk programının ardından Niksar şehit Bülent Ay Ortaokulu'nda protokol ve velilerin katılımıyla devam etti. Burada yapılan törende açılış konuşmasını yapan okul müdürü Şakir Bolat yeni bir eğitim öğretim yılının henüz başında olduklarını belirterek; “Geçtiğimiz dönemlerden farklı olarak okullarımız bir hafta önce eğitim öğretime başladı ve Eylül ayının üçüncü haftası Bütün yurtta  ilköğretim Haftası olarak kutlanmaktadır. "Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir'' diyerek eğitimden işe başlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu genç cumhuriyetin bugün okul çağı nüfusu dünyada birçok ülke nüfusunu geride bırakmıştır. Ülkemiz için müthiş bir insan kaynağı olan ve geleceği şekillendirecek olan neslin yetiştirilmesinde 50 yıldır üzerine düşeni yapan güzel Niksar'ımızın bu ilk ortaokulu bugüne değin yirmi binin üzerinde öğrenci yetiştirerek muazzam bir vazife icra etmiştir.

 

2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılına (51. Yıla) başlarken; Bir Müdür, bir müdür yardımcısı, 33 Öğretmen, bir memur, 1 hizmetli ve 456 öğrenci mevcudumuzla eğitim öğretime başladık. Açık geçen dersimiz yoktur. Sevgili Öğrenciler; evinizden sonra çok değerli vakitlerinizi geçireceğiniz eğitim yuvanızın açılışıyla neşendik. Bu sıcacık yuvanızda saatler, günler, yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan zamanı lehimize işletebilmektir." Hedefim güneş, ıskalarsam yıldızlardayım" diyebilmelisiniz. Zira Hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye'sini yaratacak olan sizlerin, okul öncesinden başlayarak, tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı, bu çatı altında en güzel şekilde eğitebilmenin azim ve kararlılığına sahibiz. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkta beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi öğretmenlerime, zor olduğu kadar da kutsal olan görevlerinde kendilerine azim, sabır ve başarılar diliyorum” dedi. Bolat konuşmasını; “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün; "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" felsefesi ile hareket eden öğretmenlerimize ülkemin geleceği sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum. İlköğretim Haftamız ve eğitim mücadelemiz kutlu olsun” şeklinde noktaladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Eyüp Gür, 2019-2020 eğitim öğretim yılının tüm öğrenci öğretmen ve velilere hayırlı olması dileklerinde bulundu. Programda ayrıca Niksar Ortaokulu kurucu ve ilk müdürü Alaaddin Dinç'te kısa bir konuşma yaparak geçmişteki hatıralarından bahsetti.

 

Öğrenciler tarafından şiirler ve ilköğretim haftası ile konuşmaların okunmasının ardından müzik öğretmeni Cihan Yurtsal yönetiminde okul korosu müzik dinletisi sundu.

 

Törende 8. Sınıf öğrencilerinin 5. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği vermesinin ardından program ikramlarla sona erdi.

 

Düzenlenen törene Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Belediye Başkan Vekili İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Eyüp Gür, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250