Hemşerimiz Mehmet Zahid Sobacı Basın İlan Kurumu Başkanı Oldu

Basın İlan Kurumu (BİK) 30'uncu Dönem Genel Kurul toplantısının ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında BİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Niksarlı hemşerimiz Mehmet Zahid Sobacı seçildi.
Bu haber 2019-09-22 01:42:32 eklenmiş ve 962 kez görüntülenmiştir.

Basın İlan Kurumu (BİK) 30'uncu Dönem Genel Kurul toplantısının ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında BİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Niksarlı hemşerimiz Mehmet Zahid Sobacı seçildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararı ile Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Temsilciliklerine, 195 sayılı Basın İlan kurumu teşkiline dair kanunun 5. Maddesi gereğince ekli listede yer alan kişiler görevlendirilmişlerdir. 30'uncu Dönem Genel Kurulu görev süresince yönetim kurulu üyeliklerine, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi-Çorum Hakimiyet Gazetesi Sahibi Şevket Erzen, Medya İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ümit Sönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu seçildi.

 

Denetleme asil üyeliklere ise Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Türker Çeltik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Medya İlişkileri Koordinatörü Mücahid Eker, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özen, yedek üyeliklere ise İstanbul Gazetesi Sahibi Baturhan Koçak, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İlan Prodüktörleri Temsilcisi-Gülbelde Yay. Rek. Ltd. Şti. Sahibi Şevket Karahan getirildi.

 

MEHMET ZAHİD SOBACI KİMDİR?

 

Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 1980 yılında Tokat-Niksar'da doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Sobacı, yüksek lisansını (2005) ve doktorasını (2009) Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalı'nda tamamladı. 2002-2010 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Aynı Üniversite'de 2011-2013 yılları arasında yardımcı doçent olarak çalışan Sobacı, 2013 yılında doçent oldu. 2015 yılında yaklaşık bir yıl İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. Sobacı, 2016-2018 yılları arasında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nda (SETA) siyaset direktörlüğünde kıdemli araştırmacı olarak çalıştı. Mehmet Zahid Sobacı'nın kamu yönetiminde reform, hükümet sistemleri, kamu politikası, yerel yönetimler ve siyaset ve sosyal medya ilişkisi alanlarında çok sayıda kitabı, makalesi ve köşe yazısı bulunmaktadır. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nda Başkan Yardımcısı görevine getirilen ve halen bu görevini sürdüren Sobacı, 9 Eylül 2019 tarihinde Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.    

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250