Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

Niksar'da "Yaya geçidinin nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen etkinlikle, ilçe Kaymakamı İlhami Doğan sürücülere broşür dağıttı, öğrenciler büyüklerine trafik kurallarına uymaları konusunda mesajlar verdi.
Bu haber 2019-10-03 19:36:02 eklenmiş ve 283 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da "Yaya geçidinin nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen etkinlikle, ilçe Kaymakamı İlhami Doğan sürücülere broşür dağıttı, öğrenciler büyüklerine trafik kurallarına uymaları konusunda mesajlar verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan uygulama Niksar'da da yapıldı. 81 il ve ilçelerde olduğu gibi Niksar'da uygulama Atatürk Bulvarı Kaya İsmet Özden YİBO okulu önünde yapıldı. Etkinlikte, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Köklüce Komando Tabur Komutanı ve İlçe Jandarma Komutan vekili Binbaşı Halil Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat öğrencilerle birlikte yaya geçini kullandı.

 

Kaymakam İlhami Doğan öğrencilerle birlikte yaya geçidinde bekleyerek, seyir halindeki araçları durdurup sürücülere trafikte uyulması gereken bilgilerin bulunduğu broşürlerden dağıttı.

 

İçişleri Bakanlığın “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan ederek ülke genelinde yapılan uygulama ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar'da trafik kurallarında önceki yıllara göre ölümlü ve yaralamalı kazalarda azalma olduğunu belirterek; “İçişleri Bakanlığımızın uygulaması kapsamında tüm Türkiye'de yapılan bir güzel bir uygulama. Farkındalık yaratan bir uygulama. Biraz önce de Erbaa ve Reşadiye ilçelerimizde de aynı programı başlattık ve uyguladık. Bu sayede kazalar yüzde 30 ile yüzde 35'ler seviyesinde azaldı. Aynı uygulamaların halkımız tarafından da yerine getirilmesiyle inşallah hem modern bir yaşam sağlamak hemde medeniyetin getirdiği bu değerlerden bir şekilde faydalanmamız iyi olacaktır diye değerlendiriyorum. Tüm halkımızı ve sürücülerimizi bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyorum” dedi. 

 

Uygulamaya katılan öğrencilerde yaya geçitlerinin kullanılması ve trafik kurallarına uyulması konusunda büyüklerine mesajlar verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250