Milletvekili Kadim DURMAZ; “Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır!”

CHP Tokat Milletvekili-TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında muhtarları demokrasinin en temel taşı olarak nitelendiren Durmaz,
Bu haber 2019-10-19 13:22:13 eklenmiş ve 230 kez görüntülenmiştir.

CHP Tokat Milletvekili-TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında muhtarları demokrasinin en temel taşı olarak nitelendiren Durmaz,

 

Cumhuriyet, demokrasinin ve aydınlanmanın teminatıdır. Cumhuriyet değerlerini özümsemiş bir yönetim anlayışıyla demokrasimiz daha da güçlenecektir. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan seçme ve seçilme hakkı, insanlarımızın huzur ve barış içinde yaşamasının, millet egemenliğinin teminatıdır.  Muhatarlar ise demokrasinin en temel taşıdır. “ dedi.

 

Durmaz'ın açıklaması şöyle; Kentlerimize, mahallelerimize, halkımıza verilecek hizmetin en kolay, en hızlı ve en kaliteli şekilde gerçekleşmesi için yerel yönetimler çok önemlidir.  Muhtarlarımızın özverili ve fedakârca çalışmalarının farkındayız ve buna uygun iyileştirmeleri hızla hayata geçirmek zorundayız. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının Muhtarlıklarımız olduğunu unutmamalıyız.”

 

Devletimizin halkımıza sunduğu hizmetin yerinde ve kaliteli olması için yerel yönetimlerin güçlü olması gerekir. Halktan kopuk, halkın isteklerini, sıkıntılarını bilmeyen, vatandaşların dertleriyle hemhal olmayan bir devletin dünyada söz sahibi olması beklenemez. Bunun bilinçle demokrasimizin temelini oluşturan muhtarlarımıza hak ettikleri değeri vermemiz şarttır!

 

Muhtarlarımızın özlük haklarının korunması ve daha iyi koşullara ulaşması için, gerek özlük haklarında gerekse hizmet şartlarında yapılacak her türlü yasal düzenlemeye Türkiye Büyük Millet Meclisinde katkı sunmaya hazırız.

 

Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Demokrasinin başat zincirlerinden olan muhtarlar, köylerimize, mahallelerimize kamu kaynaklarının eksiksiz ve eşit paylaşımla aktarılması için, 7 /24 görevi başında özveriyle çalışan emektarlarımızdır.

 

Tokat'ımızın sorunlarını, katılımcı, barışçıl ve eşit yurttaşlık anlayışıyla bizlere ve devlet yetkililerine bildiren muhtarlarımız, kentlerimizin gelişmesine büyük katkı sunmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimiz ve devletimiz arasında bir köprü vazifesi gören, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olan, bizlerin de çalışma arkadaşları başta Tokatlı Muhtarlarımız olmak üzere,  tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyorum.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250