NİKSAR'DAN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK

Niksar Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek verdi.
Bu haber 2019-10-21 10:24:42 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.

Niksar Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek verdi.

 

Belediye Meclisi, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatına katılan güvenlik güçlerine destek vermek amacıyla olağanüstü toplandı. Toplantıda, Meclis Başkanı ve meclis üyeleri tarafından verilen önerge görüşülerek desteklendi. 

 

Niksar'dan Mehmetçiklere Selam

 

Niksar Kent Konseyi tarafından Barış Pınarı Harekatında görevli Mehmetçiklere destek amacıyla eski Belediye Binası önünde basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen programa Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Kent Konseyi Başkanı Suat Boynudelik, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın başında asker selamı ile vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Özdilek Özcan, belediye Meclisi olarak oy birliğiyle aldıkları kararı hemşehrileriyle paylaştı.

 

Meclisteki tüm partilerin meclis üyelerine milli duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan kahraman askerlerimize Rabbim güç kuvvet versin. Ayaklarını taşa değdirmesin. Ayrıca Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için şehit olan kahraman askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Ülkemiz, Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

 

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat'ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk milletinin güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

 

Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

 

Programın devamında Sivil Toplum Kuruluşları adına basın bildirisini okuyan Kent Konseyi Başkanı Suat Boynudelik, harekata katılan Mehmetçiklerin yanında olduklarını ifade etti. Program İlçe Müftüsü İsa Solmaz'ın duasıyla son buldu. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250