2023 Eğitim Tokat Projeleri Tanıtıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, 2023 Eğitim Tokat Projeleri tanıtım toplantısında Eğitim Tokat'ın, Tokat'ın gençlerinin, çocuklarının, geleceğinin, Türkiye'nin projesi olduğunu belirterek, “Milletin, memleketin ve çocukların geleceğine sahip çıkmak zorundayız” dedi.
Bu haber 2019-10-24 23:24:44 eklenmiş ve 309 kez görüntülenmiştir.

Vali Dr. Ozan Balcı, 2023 Eğitim Tokat Projeleri tanıtım toplantısında Eğitim Tokat'ın, Tokat'ın gençlerinin, çocuklarının, geleceğinin, Türkiye'nin projesi olduğunu belirterek, “Milletin, memleketin ve çocukların geleceğine sahip çıkmak zorundayız” dedi.

 

Tokat Valiliği koordinasyonunda gözetim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat kapsamında sürdürülen projelerin tanıtım toplantısı Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tanıtım toplantısında Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından müzik dinletisi sunuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali yaptığı sunumda, Eğitim Tokat kapsamında yürütülen projeler ile ilgili bilgi verdi.

 

Eğitim Tokat 110 Bin Öğrencinin Projesidir

 

Vali Dr. Ozan Balcı, milletin, memleketin ve çocukların geleceğine sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, “Eğitim Tokat, Tokat'ın gençlerinin, çocuklarının, geleceğinin, Türkiye'nin projesidir.110 bin öğrencinin projesidir. Tokat'ın hayatını ve yaşamını ilgilendiren bir projedir.” dedi.

 

Proje çalışmalarının derdi dert edinerek, yüreklerde hissederek sürdürüldüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Derdi dert edenler her şeyi çözer. Hayırlı ve güzel işleri desteklememiz lazım. Öğretmenlerin, eğitim camiasının emrindeyiz. Onların emrinde olmak geleceği inşa edecek çocukların emrinde olmak demek. Bilginin emrinde, kültürün, sanatın emrinde olmak demek. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. “ dedi.

 

İdarecilerimizin Görevi Eğitim Camiamızı Yüreklendirmek, Cesaretlendirmek İdarecilerin görevlerinin hayırlı ve güzel işleri desteklemek olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizler idareci olarak, eğitim camiamızı cesaretlendirip, yüreklendirip, onların ellerinden tutmamız lazım. Yorulmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle, merhametle çalışmamız lazım. Bize işi sahiplenmek düşüyor. İşi yürüten öğretmenler.” diye konuştu. İnsanların yaşamlarına dokunan ve değer katan projeler ile Tokat'ın akademik anlamdaki başarısının artacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Tokat'ın eğitimde ilk üç yılda ilk yirmi, ilk beş yılda ise ilk beşe girmesini hedefliyoruz.  Öğretmenleri ve eğitim camiasını önemsiyorum. Bizim idareciler olarak rolümüzü iyi icra etmemiz lazım. Denetimlerimizi yaparken, yüreklendirmek, cesaretlendirmek için yapmamız lazım. Bu projeler Tokat gençliğinin projesidir.” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerin akademik başarılarının yanında güzel sanatlarla da ilgilenmeleri gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, güzel sanatların insana ölçü ve denge sağladığını kaydetti.

 

İdarecilerden projeleri sahiplenmelerini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğime, öğretime, bilime, sanata, kültüre dostuz. Nitelikli bilgi nitelikli kültür üretir. Bu projelere devlet ve millet adına sahip çıkmalıyız.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, projelerin sürdürülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Tanıtım toplantısında İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali'ye spora katkıları nedeniyle plaket verdi. Toplantıya Kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile ilçe milli eğitim müdürleri ve okul idarecileri katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250