İngiltere'nin, Tokatlı Restoran Patronu Niksar'da Seminer Verdi

Türk mutfağının uluslararası alandaki başarılı ismi İngiltere'deki Sofra, Özer, Restoran zincirlerinin sahibi Tokatlı Hüseyin Özer, Niksar Uygulamaları Bilimler Yüksekokulunda gençlerle buluşarak seminer verdi.
Bu haber 2019-10-27 12:13:04 eklenmiş ve 479 kez görüntülenmiştir.

Türk mutfağının uluslararası alandaki başarılı ismi İngiltere'deki Sofra, Özer, Restoran zincirlerinin sahibi Tokatlı Hüseyin Özer, Niksar Uygulamaları Bilimler Yüksekokulunda gençlerle buluşarak seminer verdi. Türk mutfağının uluslararası alandaki başarılı ismi, İngiltere'deki Sofra, Özer, restoran zincirlerinin sahibi olan, Hüseyin Özer, kariyer günleri kapsamında Yüksekokulumuzda  “Girişimcilik” konulu bir seminer verdi. Yüksekokul öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen seminere, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Uygulamaları Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ersin Irk, Niksar Teknik ve Sosyal Bilimler Yüksekokulları Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Akın Semerci ve akademisyenler ile çalışanlar katılım gösterdi.

 

Dünyaya Türk Kültürünü Aktarıyor

 

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde başlayan ve Londra'ya uzanan ilginç hayat hikâyesini öğrencilerle paylaşan Hüseyin Özer, seminerde zor geçen çocukluk yıllarını ve iş hayatında edindiği tecrübelerini anlattı. Türkiye ve İngiltere'deki yaşam öyküsünü, restorancılıktaki başarı hikâyesini ve iş adamı olarak yaşam tarzı ile hayat görüşünü öğrencilerimizle paylaşan Özer, uzunca bir süreden beri Dünyaya Türk kültürünü, Türk'ün cömertliğini, dürüstlüğünü, misafirperverliğini gösterdiğini ve Türk yemeklerini de en sağlıklı ve lezzetli şekliyle sunarak tanıtmaya çalıştığını vurguladı. Hüseyin Özer, yurt dışında Türk kültürü ve Türk insanlığının en çok zengin mutfağımız ve yemek kültürümüz aracılığı ile anlatabileceğini vurgulayarak işlettiği Türk restoranlarındaki yemek düzeni, edilen sohbetler ile temizlik anlayışına kadar birçok şeyin Türk kültürünü yansıttığını ifade etti. 

 

Daha çok soru cevap şeklinde geçen seminerin sonunda, Yüksekokul akademisyenleriyle birlikte Niksar'ın lezzetlerini tadan Özer, Niksar'ı ve Niksar Mutfağını çok beğendiğini ifade etti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250