Bakanlarla Gündem Tokat

Ak Parti Tokat Milletvekilleri Av. Özlem Zengin, Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu il Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a yaptıkları ziyarette, Tokat'a dair yatırımlarda son durumu konuştular.
Bu haber 2019-10-27 12:18:37 eklenmiş ve 486 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti Tokat Milletvekilleri Av. Özlem Zengin, Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu il Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a yaptıkları ziyarette, Tokat'a dair yatırımlarda son durumu konuştular. 

 

Spor Bakanı ile; yeni stadyum başta olmak üzere Tokat'ın tüm ilçelerine kapalı spor salonları, basketbol sahaları ve halı sahalar kazandırma hedefleri görüşülürken Çevre ve Şehircilik Bakanı ile devam eden yatırımlar, belediyenin ihtiyaçları, millet bahçesi ve kentsel dönüşüm çalışmaları değerlendirildi.

 

Üniversite Öğrencilerinin Yurt İhtiyacı Artıyor

 

Tokat Milletvekilleri gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler: ''Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nu ziyaret ederek ilimizde devam eden yatırımları değerlendirdik. Yatırım programına alınmasını talep ettiğimiz konuları kendisi ile paylaştık. Üniversitemizin öğrenci sayısının her yıl artış göstermesine karşın yetersiz kalan yurt kapasitelerini gündeme getirerek yapılması planlanan yeni yurtlarımızı değerlendirdik.”

 

Tokat Stadyumu Da Görüşüldü


“Tokat Stadyumu'nun yapımı ve ilçe stadyumlarının modernizasyonunu, sporcu fabrikası olan Tokat'ın ülkemize yeni sporcular kazandırması amacıyla sporcu kamp ve eğitim merkezi, güreş eğitim merkezi konularını görüştük. Ülkemizin ve Tokat'ın geleceğinin teminatı kıymetli gençlerimizin aktif olarak spora yönelmesi en önemli hedeflerimizden birisi. Bu bağlamda ilimizin tüm ilçelerine kapalı spor salonları, basketbol sahaları ve halı sahalar kazandırma hedefimizi Sayın Bakanımızla paylaştık.  Halen devam eden yatırımların hızlandırılması ve yeni planlanan yatırımlar hakkında belirttiğimiz düşüncelerimize gösterdiği ilgi nedeniyle Sayın Bakanımıza teşekkür ediyor, ziyaretimizin Tokat için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.''

 

Kentsel Dönüşüm Ve Millet Bahçesi Konuşuldu


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir görüşmenin detayı ise şöyle: “AK Parti Tokat Milletvekilleri olarak ilimizde devam eden yatırımları,  önümüzdeki dönemde planladığımız yatırımları takip etmek amacıyla bakanlarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz.  Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile bir araya gelerek Tokat'ı konuştuk. Rezerv alanların tahsisinin büyük bir kısmı tamamlanan kentsel dönüşüm çalışmalarını, uzun süredir şehrimizin beklediği ve yer tahsisi yapılan AFAD binamızın yapım sürecini değerlendirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan Millet Bahçeleri projesi kapsamında Tokat'ta devam eden Gümenek ve Turhal Millet Bahçesi çalışmalarının son durumu ile ilgili değerlendirmelerimizi paylaştık. Belediyelerimiz tarafından çevre kirliliğinin önüne geçmek için yaptıkları çalışmalarda kullanmak üzere iş makinesi, araç ve gereç taleplerini, çeşitli projelerde kullanılmak üzere yine bakanlık ve bağlı kuruluşlardan yapılan hibe ve destek taleplerini bakanımızla paylaştık. İlimizle ilgili taleplerimizi ilgiyle dinleyen sayın bakanımıza Tokat genelinde devam eden projelere verdikleri destek için teşekkür ediyor, tüm bu çalışmaların ilimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.''

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250