İYİ Parti 2. Kuruluş Yılını Kutluyor

Genel Başkan Meral Akşener önderliğinde Türk siyaset hayatına 2 yıl önce başlayan İYİ Parti, tüm il, ilçe teşkilatları ile birlikte 2. Kuruluş yılını kutluyor.
Bu haber 2019-10-29 00:03:18 eklenmiş ve 484 kez görüntülenmiştir.

Genel Başkan Meral Akşener önderliğinde Türk siyaset hayatına 2 yıl önce başlayan İYİ Parti, tüm il, ilçe teşkilatları ile birlikte 2. Kuruluş yılını kutluyor. Kuruluş yılı nedeniyle İYİ PARTİ Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, meclis üyeleri Erkan Er ev sahipliğinde diğer meclis üyeleri ile birlikte bir toplantı düzenledi. Basın mensuplarının hazır bulunduğu toplantıda ilk konuşmayı İl Başkanı Ömer Sağol yaptı. Ardından Belediye Meclis Üyesi Erkan Er, sorular üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

 

Toplantıda Ömer Sağol ve Erkan Er'in açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle:

 

Ülkemiz maalesef son yıllarda ekonomide Hızlı bir çöküş, işsizlikte baş döndürücü bir artış, ailenin parçalandığı sosyal bir yıkıntı adalette ferasetin kaybolduğu bir döneme girmiştir. Bu dönemde iktidarı elinde bulunduranlar sadece gücü ellerinde tutmanın sevdasına kapılmışlardır. Yeni oluşumların önü de tel örgülerle kapatılıyor, yeni kurulacak partilerin önü tıkanıyordu. Ülkemizdeki kangren olmaya yüz tutmuş sıkıntıları ve siyasi açmazı gören Meral Akşener Hanımefendinin Genel Başkanlığında İYİ Parti iki yıl önce kuruldu.  Tarih çağırdı, millet istedi ve İYİ Parti kuruldu. Kuruluşumuz kolay olmadı. Fakat tüm engelleri bir bir kırdık ve İYİ Parti halkımızın önüne tek amacı ülkesi ve milleti olarak çıktı. Kuruluşumuzda milletimizle sözleşme yapmıştık. Bu bir, İYİLİK hareketi olacak diye. Başladığımız bu İYİLİK hareketi şimdi güçlenerek devam ediyor.  Yine seçim beyannamemizin ismi de milletimizle sözleşme olarak açıklamıştık. Sözleşmemizin başlığı da  "Toplumda Birlik, Ekonomide Güven, Yönetimde Liyakat" olmuştu. Bu iki yıllık süreç göstermiştir ki, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tıkanmıştır. Devletin ve milletin değerleri erimeye yüz tutmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir ülke gibi değil bir şirket gibi yürütülmeye başlamıştır. Arkadaşlar bunun adı bir çürümedir. Fakat bilin ki, İYİ Parti bu çürümeye karşı bir şifa kaynağı bir ilaç olacaktır.”

 

“Yeni Parti Kurma Çalışmaları Yılan Hikayesi Gibi”

 

“Bu arada yeni parti kurma çalışmalarına da değinmek istiyorum. Sayın Ali Babacan ve Sayın Ahmet Davutoğlu son 3-4 yıldır parti kuracaklarını söyleyip duruyorlar. Allah aşkına, çıkacaksanız çıkın. Çıkmayacaksanız bu milleti oyalamayın. Yılan hikayesine dönen yeni parti kurma çalışmaları da İYİ Parti'yi kuranlar ve Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in cesaretini göstermiştir. Daha önce de ifade ettiğim gibi, Meral Akşener ve Ekibi, Türkiye'nin akameti ve selameti için Türklük ideali için çok zor bir dönemde cesaretle ve coşkuyla ortaya çıkmışlardır.”

 

“İyi parti Türkiye'ye iyi gelecek”

 

“Adalet herkes içindir ve hukuk kurumları hepimize eşit mesafededir. Son yıllarda adaletin nasıl kişiselleştiğini hep birlikte görmekteyiz. İstanbul seçimleri bu konuda sadece bir örnek olabilir. Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılamayacak kadar değerlidir,: o değeri taşıyacak olan da demokrat parlamenter sistemdir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde denetimin ortadan kalktığını, yasama, yürütme ve yargının tek elde toplandığını görüyoruz ve şahit oluyoruz. Ülkenin tüm kaynakları ırk, din, mezhep, dil, cinsiyet, politika ayrımı yapılmaksızın herkese eşit dağılmalıdır. Yaşadığımız süreçte vakıf, dernek ve tarikat adı altında ülkenin kaynaklarının bazı kesimlere hoyratça nasıl aktarıldığına hep birlikte şahit oluyoruz. Güçsüz ve korunmaya muhtaç insanlarımız kayıtsız şartsız Devletin koruması ve sorumluluğu altındadır. Asgari ücretlinin, köylünün nasıl ezildiğini, gelir dağılımın nasıl adaletsiz bir hale getirildiğini hep birlikte yaşıyoruz. Değerlerimiz süratle yok oluyor. İnanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve teşebbüs özgürlüğü anayasal güvence altında olmasına rağmen, bu değerler flulaştırılmıştır. Adalet konusunda şüpheler sebebiyle teşebbüsler, yatırımlar ülkemizden kaçmaktadır. Ekonomideki asıl sıkıntı da buradan kaynaklanmaktadır. Değerli Basın Mensupları, İYİ Parti, deneyimli ve yetkin, genç ve enerjik bir kadroya sahiptir. Ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu karamsar, kaos ortamından çıkaracaktır. Yeni dünyanın gereklerine uygun bir çözümler "sözleşme"siyle ülkemizi yönetmeye hazırız. Emin olun ki, İYİ Parti Türkiye'ye İYİ gelecek. Sizlerden istirhamımız İYİ Partinin, Türkiye Harekatı'nı kamuoyuna ulaştırmanızdır. Yükselen sesimizi paylaşmanızdır.”

 

Belediye'nin Ekonomik Krizi Aşmasında Destekçi Olacağız

 

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Er ise yerelde belediye çalışmaları ile ilgili yöneltilen soruları yanıtladı. “Belediyelerin durumu ortada. Şuan borç batağındalar” diyen Erkan Er, “Herhangi bir yatırımın olmadığı, rutin işlerin gerçekleştiği bir belediye şuan. 7 aylık bir belediye meclis üyeliğimiz var. Belediyenin borçlarını ödemekte sıkıntı çektiğini gördük. Yatırım açısından da belediye başkanımızın verdiği vaadleri yerine getireceğini de takip ediyoruz. Yaptıklarının bile tamamlanmadığını görüyoruz. Mesela Meydan Projesi olsun Kanal Tokat olsun bunun takibindeyiz. Birtakım şeylerin oluşması için ekonominin iyi olması lazım. Bekliyoruz. Başkanımızın vaadlerini yerine getirmesi için de biz elimizden gelen desteği vereceğiz. Amacımız muhalefet yapmak değil Tokat'ın ve Tokatlının hakkını savunmak. Şuan belediyenin en büyük sorunu ekonomik krizi aşmak. Biz de bunun için belediyeye elimizden ne geliyorsa belediye meclisi olarak yetkiyi vereceğiz” dedi.

 

Şehrin Batı Girişinin İmara Açılması Talebi

 

Şehrin batı giriş-çıkışlarının imara açılmasıyla ilgili belediye meclisinde görüşme yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine Erkan Er, “Şuan sadece dilekçelerin geldiğini biliyorum. Belediye Meclis gündemine gelmedi. Ama belediyeye verilen çok sayıda dilekçe olduğunu biliyorum. Orada sadece batı tarafı değil eski sigara fabrikası tarafının da imara açılmasını istiyoruz. Tokat'a girdiğinizde karşılıklı 2 tarafında iyi olmasını istiyoruz. Belediyenin orayı da gündeme alması lazım. Sivil toplum örgütleri sadece batı tarafın imara açılmasını öneriyor. Biz Tokat'ın görselliği açısından sağlı sollu bu oluşumunun sağlanmasını istiyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250