ADD Cumhuriyetin 96. Yılını Kutladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Niksar Şubesi tarafından 'Cumhuriyet Bayramı” kutlama programı düzenlendi.
Bu haber 2019-10-29 00:30:49 eklenmiş ve 511 kez görüntülenmiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Niksar Şubesi tarafından 'Cumhuriyet Bayramı” kutlama programı düzenlendi.

 

Masal Düğün Salonunda düzenlenen etkinliğe, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, ADD Niksar Şube Başkanı Fatma Çobanoğlu ve yöneticileri, ADD üyeleri ve davetliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan ADD Niksar Şube Başkanı Fatma Çobanoğlu; “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk v silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında ve halen ayakta tutmak için şehit olan insanlarımıza, gazilerimize, şu anda Barış Pınarı harekatında mücadele eden askerlerimize minnettarız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyoruz. 19 Mayıs 1919'da Büyük Türk devletinin başlangıç tarihidir. Mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Türkiye Cumhuriyeti Türk devriminin eseridir. Kahramanlıklarla dolu milli mücadelelerimizin temeli uygarlık savaşıdır. Uygar dünyanın ayrılmaz ve onurlu bir üyesi olarak yaşamsal hedefimizdir. Büyük Atatürk Samsun'a çıkmadan kurtuluşun ve kuruluşun stratejisini belirlemiştir. Türk Milleti hak ettiği konuma yükseltilecektir. Türk devrimi bu amaçla gerçekleşmiştir. Atatürk devrim ve ilkelerinin Türk Milleti için gerçek bir reçete olduğuna inanan aydınlarımız Atatürkçü Düşünce Derneğini 30 yıl önce kurdular. Milli mücadele ruhunu sonsuza kadar yaşatmak için bedeller ödediler. Milli mücadele ruhu Kemalizm ile ödeştir. ADD 30 yıldır Milli Mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütüdür. Çizgisinden asla ödün vermeyen ADD Kurucu genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu, Şükrü Demirkürekli şehit vermiştir. Devrim ve demokrasi şehitlerimizi Cumhuriyetin 96 yılında da yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Aziz milletimize söz veriyoruz, Atatürk devrimlerini kazanımlarını yaşatacağız, emperyalizmin oyunlarını 100 yıl öncede olduğu gibi bugün de bozacağız. Uygarlık savaşını kazanacağız, hukukun üstünlüğünü sağlayacağız, demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız. Tek komutanımız, tek liderimiz, tek rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflerinden şaşmayacağız” dedi.

 

Çanakkale şehitleri başta olmak üzere bu ülke için can veren en son Barış pınarı harekatında hayatını yitiren kahraman şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise; “Etrafımıza baktığımız zaman Gazi Mustafa kemal Atatürk, İsmet İnönü, Fevzi çakmak ve değerli silah arkadaşlarının bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetinin kıymetini yani cumhuriyetin kıymetini bir kez daha çok önemle hatırlayalım. Etrafımızda ülkeler aydınlanmadan nasibini almamış, gün geçmiyor ki bir ülkede insanlar oluk oluk emperyalist güçlerin oyuncağı olup kan akmasın. Dileğimiz ve muradımız Atamızın bize emanet ettiği “benim vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” olacaktır” dediği o cumhuriyeti, ilelebet yaşatmaktır. Bu konudaki sorumluluğumuzun bu konuda bize miras değil emanet olmuş laik demokratik Türkiye Cumhuriyetinin sorumluluğunu şahsım ve hepinize de kararlı şekilde görüyorum. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 96. Yılı hepimize kutlu olsun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

 

ADD Cumhuriyet yemeği TOKİ Ulucan Okulu öğrencilerinin müzik dinletisi ve pasta kesiminin ardından sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250