Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Görev Yapan Personeller İle Toplantı

Aile ve Sosyal Politikalar Tokat İl Müdürü Mahmut Özdemir, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde görev yapan meslek elemanları personelleri ile biraraya geldi.
Bu haber 2019-11-02 19:25:50 eklenmiş ve 287 kez görüntülenmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Tokat İl Müdürü Mahmut Özdemir, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde görev yapan meslek elemanları personelleri ile biraraya geldi.

 

İl Müdürü Mahmut Özdemir, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri alanında hizmet veren kuruluşların idarecileri ve meslek elemanları ile biraraya gelerek verilen hizmetin kalitesinin artırılması, engelli ve yaşlıların daha huzurlu bir yaşam sürmeleri konularında istişarelerde bulundu.

 

Yapılan toplantılarda İl Müdürü Özdemir'in yanı sıra engelli ve yaşlı hizmetleri iş ve işlemlerinden sorumlu Şube Müdürü Osman Erdem ve Engelli ve Yaşlı Hizmetleri birimi sorumlusu Sosyal Çalışmacı Hatice Tuztaşı, Kuruluş Müdürleri ve meslek elemanı personelleri hazır bulundu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde her bir kuruluşun meslek elemanları ile bir araya gelen Özdemir, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak kuruluşlarımızda hayatlarına devam eden yaşlılarımızın bundan sonraki hayatlarını mutlu ve huzurlu, engellilerimizin de sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirmesi için hep birlikte gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bunun için çeşitli projeler geliştiriyoruz. Bir ekip olarak bu görevi birlikte yürütüyoruz. Kuruluşlarımızda kalan engelli vatandaşlarımızı ve yaşlılarımızı kendi anne, baba ve yakınlarınızdan ayırmadığınız, onların bakımında ve mutluluklarında göstermiş olduğunuz özveriden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Müdürü Özdemir, “Geçmişten günümüze ayna olan yaşlılarımızın daha huzurlu ve mutlu bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için öncelikle onları dört duvar arasından çıkararak doğayla baş başa bırakmamızda fayda olacağını düşünüyorum. Yaşlılarımız için hobi bahçelerinin, seraların oluşturulması oralarda sebze meyve yetiştirmeleri, dönem dönem varsa köylerine götürülmesi onların mutluluğunu hayata bağlanmalarını ve sağlıklı bir yaşlılık geçirmeleri için önemli olduğu kanaatindeyim.

 

Yine aynı şekilde engelli vatandaşlarımızın da engel durumlarına göre halk eğitim aracılığı ile el beceri kurslarının açılması onlara bir meşguliyet olacaktır. Sağlık durumlarının el verdiği şekilde engelli vatandaşlarımızı da bir aktiviteye dâhil etmek çok önemli. Kuruluşlarımızda daha önce engellilerimizden ve yaşlılarımızdan oluşan bocce takımları kuruldu yine alınan kurslar sonucunda el emeği sergileri açıldı. Bu aktivitelerin geliştirilerek artırılmalı, yaşlılarımızın ve engellilerimizin katılımları teşvik edilmelidir. Hizmet olarak dezavantajlı vatandaşlarımız ile çalışıyoruz. Biliyorum sizlerin işleri gerçekten çok zor. Engelli ve Yaşlı hizmetleri alanında hizmet veren tüm kuruluşlarımız neredeyse kapasite üstü çalışıyor. Belki personel sayınız yetersiz kalıyor belki daha fazla mesai harcamanız gerekiyor. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımız için hep birlikte bu problemleri aştık bundan sonrada aşacağız. Bu zamana kadar mesai mevhumu gözetmeksizin en iyi şekilde hizmet verdiniz. Bu sebeple her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Özdemir sözlerinin devamında, “Bakım personellerimizin yapmış oldukları işlerde gelişim sağlaması için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na bir proje sunduk. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Personeli Psikolojik Sağlamlık Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi, OKA tarafından kabul edildi. Yakın zamanda inşallah bu projemiz kapsamında verilecek olan eğitimlerimiz başlayacaktır. İnşallah eksiklik gördüğümüz alanlarda; branşlarında uzman kişiler tarafından eğitim verilmek üzere tekrar projeler yapacağız. Sizlerden de Kalkınma Ajanslarının ve Avrupa Birliği Proje Ajanslarının destek konularını incelemenizi rica ediyorum. Tüm bunların yanı sıra kuruluşlarımızda iş ve işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı olması için başta arşiv sistemlerinin yenilenmesi gibi çalışmaların yapılması ve meydana gelebilecek doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması için çalışmalar yapılmasını rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Toplantı, kuruluş müdürlerinin 2019 yılındaki yapmış oldukları çalışmaları anlatan sunumlarını yapmalarının ardından son buldu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250