Eski Başkan YADİGAR Sessizliğini Bozdu

ESKİ BAŞKAN YADİGAR SESSİZLİĞİNİ BOZDU
Bu haber 2019-11-19 11:31:00 eklenmiş ve 1622 kez görüntülenmiştir.

Niksar kamuoyunun gündeminde en baş sıraya oturan Niksar Ayvaz Suyu İşletmesinin 25 yıllığına özel sektöre devri konusunda Niksar Eski Belediye Başkanı Duran Yadigar’da açıklamalarda bulundu.

 

Bilindiği üzere Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, geçtiğimiz hafta Niksar’da STK temsilcileri ile yapılan toplantılarda Niksar Ayvaz Suyu fabrikasının özelleştirilerek, 25 yıllığına kiralanması konusunda çalışmalara başladıklarını duyurmuştu.

 

2009-2014 yılları arasında MHP’den Niksar Belediye Başkanlığı yapan Duran Yadigar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

 

“Son günlerde Niksar Ayvaz Su İşletmesi’nin mevcut belediye başkanlığı tarafından kiraya verileceğine yönelik haberler yer almakta ve bu konu ile ilgili olarak düşüncem sorulmaktadır.

 

Niksar Ayvaz Su İşletmesi daha önceden başka birisine kiralanmış ancak sözleşme şartlarına karşın kiralama bedelleri tahsil edilememiş, yoğun bir hukuk mücadelesi sonucunda söz konusu işletme belediye başkanlığı dönemimde Niksar Belediyesi’ne ve Niksarlılara kazandırılmıştır.

 

Kişisel olarak söz konusu işletmenin özel bir girişimciye ihale edilmesini uygun bulmadığımı, Niksarlılara ait olan bu değerin gerekli iyileştirmeler yapılarak ve profesyonel bir yönetim anlayışıyla belediye uhdesinde çalıştırılmasının daha uygun olduğuna inandığımı siz değerli kamuoyuna duyururum.” diyerek Ayvaz Suyu’nun özelleştirilmesine karşı çıktığını duyurdu.

 

Ayvaz Suyu İşletmesinin 25 yıllığına özel sektöre kiralanması amacıyla ihaleye çıkılması için, Niksar Belediye Meclisinde yapılan  oylamada Ak Partili ve CHP’li üyeler evet oyu kullanırken, MHP ve İyi Parti’li üyeler Niksar Ayvaz Suyu’nun özel sektöre kiralanmasına red oyu kullanmışlardı.

 

Mevcut durumda Niksar Belediye Meclisinde, Ak Parti’den 9, MHP’den 3, İyi Parti’den 2 ve CHP’den 1 üye bulunuyor.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250