İŞKUR İle Hayalleri Gerçek Oldu Kendi İşinin Patronu Oldu

Tokat'ın Kabatepe Köyü'nde ikamet eden ve engelli sağlık kurulu raporu olan İbrahim Çetin, İŞKUR'ın Engelli Kendi İşini Kurma Hibe Programına başvuru yaparak, yıllardır hayalini kurduğu hayvancılık projesini İŞKUR desteği ile gerçeğe dönüştürdü.
Bu haber 2019-11-21 17:36:58 eklenmiş ve 1212 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ın Kabatepe Köyü'nde ikamet eden ve engelli sağlık kurulu raporu olan İbrahim Çetin, İŞKUR'ın Engelli Kendi İşini Kurma Hibe Programına başvuru yaparak, yıllardır hayalini kurduğu hayvancılık projesini İŞKUR desteği ile gerçeğe dönüştürdü. Konu ile ilgili açıklama Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İŞKUR; dezavantajlı grup içinde yer alan engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işyerini kurması, engelli bireylerin işe uyumumun sağlanması, engelli bireylerin istihdamının artırılması ve engelli bireylerin mesleki eğitiminin artırılması amacıyla yılda 2 defa hibe programı düzenlemektedir. 2019 yılında 12 vatandaşımız kendi işini kurma programı için başvuru yapmış, 6 vatandaşımızın projesi Genel Müdürlüğümüz tarafından onaylanmıştır. Projesi onaylanan vatandaşlarımızın birisi de Kabatepe Köyü sakinlerinden İbrahim Çetin'dir. İbrahim Çetin'in hazırladığı “Koyun Yetiştiriciliği” engelli hibe desteği projesi kapsamında kendisine veteriner sağlık kontrolleri yapılmış 35 küçükbaş hayvan (34 koyun, 1 koç ) teslim edilmiş, teslim edilen küçükbaş hayvanlar Kurumumuz personeli tarafından ahırda incelenmiş, küpe numaraları alınmıştır. İbrahim Çetin'in hayalini gerçeğe dönüştüren engellilere yönelik hibe hayvancılık projesine Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteğin tutarı yaklaşık 36.000 TL'dir.

 

2020-1 Dönem Engelli ve Kendi İşini Kuruma Hibe Desteği programına başvurular devam etmekte olup, 2020-1 Dönem  için son başvuru tarihi 18 Aralık 2019'dur. Proje sunmak isteyenlerin vatandaşlarımız için www.iskur.gov.tr internet adresimizde proje ile ilgili tüm dokümanlar yayınlanmıştır. Ayrıca İl Müdürlüğümüze, Turhal Hizmet Merkezimize ve Erbaa Hizmet Merkezimize şahsen gelen vatandaşlarımızın hibe proje desteği ile ilgili soruları da personellerimiz tarafından cevaplanacaktır. İbrahim Çetin ile hibe desteği projesi onaylanan tüm vatandaşlarımızın projelerinin proje sahibi olan kişilerin ailelerine, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, Tokat İŞKUR ailesi olarak hayırlı, bereketli ve bol kazançlar dileriz” dedi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250