Girişimci Kadınlara Destek Verilecek

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, kadın girişimciliğini önemsediğini belirterek, üreten kadınlara gereken desteğin verileceğini söyledi.
Bu haber 2019-11-21 17:41:16 eklenmiş ve 1137 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, kadın girişimciliğini önemsediğini belirterek, üreten kadınlara gereken desteğin verileceğini söyledi.

 

Valilik toplantı salonunda girişimci kadınlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, girişimci kadınlarla tek tek tanışarak, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

El emeği göz nuru ve organik ürünler üreten girişimci kadınlarla bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat'ın Gücü Kadının Gücü” projesi kapsamında kurulacak kooperatif ile kadınların ürettiği ürünlerin pazarlanması konusunda destek verileceğini söyledi.

 

Kadınların ürettiği reçel, pekmez, marmelat, kuşburnu, pestil, tarhana ve el sanatları ürünlerini çok önemsediğini ve ürünlere değer kazandırmak için gereken çalışmaların yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, girişimci kadınlarımızın işlerini kolaylaştırıp, onların önündeki engelleri kaldırmalıyız. Kadınlarımızı istihdama kazandırıp, üretimlerini destekleyeceğiz. Kadının aklından, yeteneklerinden, yetilerinden, yürekliliğinden, yaratıcılığından yararlanmamız lazım.” diye konuştu. İdarecilere düşen görevin, kadınların gücünden, enerjisinden yararlanabilmek için önlerindeki engelleri kaldırmak ve işlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, girişimci kadınları tebrik ederek, kendilerine gereken desteğin verileceğini söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250