Niksar Vakfı 25. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Niksar'da 25 yıl önce kuruluna “Niksar Vakfı” düzenlenen yemekli programla kuruluş yıldönümünü kutladı.
Bu haber 2019-12-02 21:44:35 eklenmiş ve 503 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da 25 yıl önce kuruluna “Niksar Vakfı” düzenlenen yemekli programla kuruluş yıldönümünü kutladı. Niksar Belediyesi Düğün salonunda düzenlenen programa katılan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'da vakfın 25. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Vakfın, çocukların eğitimi ve Niksar'ın gelişmesi için çok güzel çalışmalar yaptığını belirterek valilik olarak her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program vakıf duasının okunmasıyla başladı.

 

Daha sonra Niksar Vakfı Yönetim Kurulu adına Cengiz Özek ve ardından Vedat Canik birer konuşma yaparak vakıf kuruluşu, çalışmaları ve amacı hakkında bilgiler verdiler.

 

Kadın Kolları Başkanı Tülay Küpçü ise; “Bu gecenin amacı vakfımızın faaliyetlerini ve çalışmalarını üyelerini Niksar halkına tanıtmak ve esas amacı da tespit ettiğimiz, üniversitede okuyan ancak gelir durumu yeterli olmayan öğrencilerimizi burs vermek olduğunu bilgilendirmektir. Bu amaç için bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ederiz. Desteklerinizle 30 üniversite öğrencisine bir nebze olsun el uzatmayı ve onlara dokunabilmeyi hedefledik. Bu sayının gelecek yıllarda daha da artması ve eğitimleri boyunca devam edebilmesi için sizlerin katkılarına ihtiyacımız vardır. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bu çocuklar memleketimizin çocukları, onlara hep birlikte sahip çıkmalıyız, bunun içinde birlikte olmamız gerekiyor. Vakfımızın faaliyetlerini desteklemek amacı ile kurulan gönüllü hanım grubumuz bu gece ve bundan sonraki faaliyetlerde canla başla çalışmalarını sürdüreceklerdir. Bu gruba gönül katarak çalışan bayanları her zaman bekliyoruz. Bizler geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin başarıları için bir yola çıktık, sizlere bu yolda bizi yalnız bırakmadığınız bize güvendiğiniz için sonsuz teşekkürler ediyorum.” dedi.

 

Son olarak konuşan Tokat Valisi Dr.Ozan Balcı ise Vakfın, çocukların eğitimi ve Niksar'ın gelişmesi için ve çocukların eğitimi için çok güzel çalışmalar yaptığını belirterek, Vakfın yöneticilerini ve üyelerini tebrik etti, valilik olarak Niksar vakfının çalışmalarında her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Program plaket töreni, çekiliş programı ve müzik eğlence ile sona erdi. Programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, Avukat Üzeyir Özek ve çok sayıda davetli katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250