CHP Niksar İlçe Başkanlığı İçin Tunay Öncü Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe teşkilatının kongre sürecine girildiği şu günlerde ilçemizde eski tüccarlardan Tunay Öncü, CHP ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı.
Bu haber 2019-12-07 20:03:46 eklenmiş ve 969 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe teşkilatının kongre sürecine girildiği şu günlerde ilçemizde eski tüccarlardan Tunay Öncü, CHP ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı.

 

Adaylık açıklamasıyla ilgili bilgiler veren Öncü; “Cumhuriyet Halk Partisi'nin hep birlikte el ele vererek birinci parti yapacağız” dedi.

 

CHP Niksar İlçe Başkanlığı için adaylık sürecini anlatan Tunay Öncü; “CHP Niksar İlçe kongre sürecinde uzunca bir ekip çalışmasından sonra partililerimizin kişi ve gruplar üzerinde yaptıkları eleştirileri de dikkate alarak yola çıktım. Öncelikle daha önceden adaylığını açıklamış olan Sayın parti üyemiz Aydın Soylu ve arkadaşları ile görüşme imkanı buldum. Birlikte yola çıkmanın önemli olduğunu, partimizi geleceğe taşımanın tek yolunun birlikte hareket etmekten geçtiğini, dışarıdan gazel okuyarak değil partiyi gençleştirme hayali olan, tüm mahalle muhtarlıklarında parti tüzüğümüzde yazılı mahalle temsilciliklerini oluşturma hedefi olanlarla, parti üye yapısını gençleştirerek, yeni üyelerin yazılımı sağlanarak, halkı ötekileştirmeyen en önemlisi partiliyi ötekileştirmeyen benim adamım söyleminden uzak duran herkesin partidaş herkesin özgür düşünen bireyler olduğu birbirine saygı ve güven duyan yeni dönemde oluşturulacak parti yönetiminin toplumsal ve sosyal olaylara duyarlılık gösteren ben değil biz diyebilen bir ekiple yola çıkılmak isteniyorsa ben varım demiştir. Bu durumda birlikte çalışma yolu açılmış Sayın Aydın Soylu birliğin sağlanacağı kanaati ile lehimize CHP Niksar ilçe başkanlığı adaylığından çekildiğini, Tunay Öncü başkanlığında seçime girilmesine destek vereceklerini belirtmişlerdir. Bu durumda bize düşen yukarıda benim de katıldığım seçim beyannamemde de yer alan ilke ve öncelikli işleri yapabilmek için bir an önce parti üye ve delegelerimizle görüşüp kucaklaşmak olduğudur. Bir olacağız diri olacağız. Ayrışmak için değil birleştirici olmak için emeğimizi tüketeceğiz. CHP Niksar kongre delegelerinin vereceği koşulsuz ve hesapsız destekle başarıya ulaşacağımızı CHP bayrağını Niksar da onurla taşımak için bize yetki verileceği umut ve inancı ile yola çıktık. Tüm partililerimizin ve tüm delegelerimizin başta eleştirilerini, partimiz için ne yapılması gerektiğini söylemelerini ve desteklerini bekliyoruz. 

 

Chp Niksar İlçe başkanlığı için başka aday olup olmadığı hakkında bilgiler veren Öncü; “Benim dışımda adaylar çıkabilir. Doğaldır. Hali hazır İlce Başkanımız Zafer Başar henüz CHP Niksar ilçe başkanlığına adaylığını açıklamamıştır. Açıklaya bilir. Başka arkadaşlarımızda adaylıklarını açıklayabilirler. O arkadaşlarımızda partilimizdir. Saygı duyarız. Tek adayla seçim mümkündür ama buna ben karar veremem. Partililerimizin özgür ve duyarlı tavırları belirleyecektir. Takdir edersiniz ki kongre seçiminde sandıktan bir aday çıkacaktır. Biz Partililerimizle tek amaç ve sevgimiz olan CHP sevgisinde ortak hareket etmek istiyoruz. Birlikte hareket edebilir miyiz ona bakarız. Partilimizi ötekileştirme tuzağına asla düşmeyeceğiz. Birlikte yürüyeceğiz. Birlikte başaracağız. Sizlerin aracılığınızla tüm CHP'li kardeşlerime selam ve sevgi gönderiyorum. Biliyorum ki her şey çok güzel olacak” dedi. 

 

Tunay Öncü Kimdir? 1948 Niksar'da doğdu, 1972 yılında kitap kırtasiye ve zücaciyeci olarak iş hayatına başladı ve aynı zamanda siyasete atıldı. Yıllardır Niksar da tüccarlık ve CHP'nin gençlik kolları başkanlığını ve yönetim kurulu üyeliğini yapan Öncü, şu an Şıhlar Köyünde arıcılık ve çiftçilik yapmakta. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250