Mansur Yavaş’tan Zile’ye Destek

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti.
Bu haber 2019-12-12 19:44:31 eklenmiş ve 649 kez görüntülenmiştir.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti. Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Zile Belediyesine her zaman destek vereceklerini söyledi.

 

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz' ı belediyede ki makamında misafir etti. Samimi bir ortamda geçen görüşmede Başkan Yavaş Zile'nin önemli bir tarihi şehir olduğunu ifade ederek "Zile ile Beypazarı birbirine çok benziyor. Orada ki deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim. Zile'de ki çarşı mahalle bedesten kültürü aynı. Hatta Beypazarı'nda da cenazeler Zile gibi çarşıdan geçirilerek musallada kılınır. Zile de satılacak mahalli ürünleri çoğaltmanız gerekli. Kent müzenizi kalenizi bir an önce canlandırın. Biz destek anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız" dedi. Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın da Zile'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini, belediyenin genel, mali ve personel durumunu Başkan Mansur Yavaş'a anlatarak "Sizin tecrübeleriniz bizim için önemli, Başkentimizle kardeş şehir olmak onurdur. Mutlaka sizi ve ekibinizi Zile'mize bekliyoruz. Yerinde incelemelerde bulunmanın daha sağlıklı olacağını ifade etti.

 

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'da Büyükşehrin tüm çalışmalarını yakinen takip ettiğini ifade ederek Zile'ye maddi manevi destek olması konusunda Başkan Yavaş'tan rica da bulundu. Zile'nin tarihte çok önemli bir merkez olduğunu, Zilelilerin kadirşinas vatanına milletine bağlı çalışkan insanlar olduklarını belirterek "küçük dokunuşlarla Zile'miz kültür turizminde önemli bir pay alacaktır" diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250