Başçiftlik Belediyesinde Vatandaşa Tehdit Gibi Mesajlar

Belediye’den Vatandaşa Tehdit Gibi Mesajlar
Bu haber 2019-12-19 16:38:48 eklenmiş ve 1034 kez görüntülenmiştir.

Belediyelerin İller Bankasından aldıkları paylar, her yıl sonunda ADNKS’ ne göre belirleniyor. Yöremizde bulunan irili ufaklı bir çok belediye de İller Bankasından gelen paylarının düşürmemek adına yerleşik nüfuslarının dışında başka yerlerde yaşayan hemşehrilerini de nüfus taşıma yöntemi ile kendi belediye sınırları içerisinde göstererek nüfus başına aldıkları geliri çoğaltmak için çalışmalar yapıyorlar.

 

Bu çalışmalardan en ilginci ise Başçiftlik Belediye’sinden geldi. Başçiftlik B. Başlıklı toplu mesaj (sms) olarak atılan mesajlarla Başçiftlik dışında yaşayan Başçiftlik ve çevre köylerdeki vatandaşların nüfus kayıtlarını almalarını isteyen ve almadıkları takdirde Belediye hizmetlerinden % 100 zamlı olarak yararlanabilecekleri mesajlar vatandaşlarca tepkiyle karşılandı.

 

Konuyla ilgili gerek Niksar gerekse de İstanbul’da Başçiftlik B. Başlıklı mesajı alan bazı vatandaşlar gazetemizi arayarak tepkilerini dile getirdiler. Gelen mesajlar sonrası Başçiftlik Belediyesi’ni da aradıklarını ancak Başkan ya da yetkili kişiye ulaşamadıkları için görevli memura tepkilerini dile getirdiklerini söyleyen vatandaşlar Belediye Meclisinin 7/12/2019 -33 tarih ve sayılı kararının anayasaya ve yasalara aykırı olduğunu, böyle bir uygulamanın yanlış olduğunu, bu hatadan geri dönülmesi gerektiğini söylediler.

 

Başçiftlik B. Başlıklı Başçiftlik Belediye’sinden vatandaşların cep telefonlarına gönderildiği ifade edilen mesajın içeriği şöyle;  “ Sayın ….. Belediye Meclisimizin almış olduğu 7.12.2019/33 sayılı kararı gereği Aralık sonu itibariyle nüfusları ilçe merkezimizde olmayan hemşehrilerimize Belediye hizmetlerimiz % 100 artırımlı olarak uygulanacaktır. B021”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250