Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın

“Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valilik Makamında verildi.
Bu haber 2019-12-21 19:15:50 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

“Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valilik Makamında verildi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın” projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren 6 öğrenci ödüllendirildi. Valilik makamında gerçekleşen ödül töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın” projesinin önemine değindi. Trafikte yayalara öncelik vermeyi amaçlayan projeyi valilikler, emniyet müdürlükleri, jandarma komutanlıkları, kaymakamlıklar ve belediyelerin desteklediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Proje çalışmaları kapsamında çok güzel sonuçlar elde ettik. Yayaya saygı, trafik kurallarına uyma konusunda hassasiyet konularında büyük farkındalık yaşandı. Bunu da öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin destekleriyle sağladık. Onlar bizlere lokomotif oldu. Emniyet kemerinin bağlanması, kırmızı düdük uygulaması bunlar trafik adına çok güzel uygulamalardı. Bu uygulamalar sayesinde Türkiye'de ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında büyük düşüş yaşandı. Bu düşüşler projelerin ne kadar faydalı olduğunu gösteriyor. Öğrencilerimiz sağ olsunlar bu projelere çok destekler verdiler. Farkındalığı büyük ölçüde arttırdılar. Bütün öğrencilerimizi tek tek kutluyorum. Onlara destek veren öğretmenlerimizi, okul müdürlerimizi kutluyorum. Emniyet müdürlüğümüzü, ilçe emniyet müdürlüklerimizi, milli eğitim müdürlüğümüzü, polislerimizi de ayrıca kutluyor teşekkür ediyorum.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, dereceye giren öğrencilerin yaptıkları resimlerle ilgili bilgi alarak, başarıları nedeniyle öğrencileri tebrik etti. Dereceye giren resimlerin valilik binası koridorlarında sergilenmesinin ardından müzeye konulmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere kitap hediye etti. Programa İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Karikatürist Öznur Kalender katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250