Engelli ve Yaşlı Bakım Personellerine Eğitim

Tokat'ta Engelli ve Yaşlı Hizmetleri alanında görev yapan personellere yönelik hazırlanan OKA Projesi eğitimleri başladı.
Bu haber 2019-12-30 18:48:17 eklenmiş ve 241 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta Engelli ve Yaşlı Hizmetleri alanında görev yapan personellere yönelik hazırlanan OKA Projesi eğitimleri başladı.

 

Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek çağrısına sunulan ve uygulanması kabul gören "Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Personel (Bakım Elemanı) Psikolojik Sağlamlık Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi eğitimleri başladı.

 

İl Müdürlüğüne bağlı Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüklerinde görev yapan bakım elemanlarını kapsayan "Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Personel (Bakım Elemanı) Psikolojik Sağlamlık Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi 20.12.2019 tarihinde eğitimlerine başladı.

 

Bakım elemanlarına verilecek eğitimler ile personellerin, pozitif kişilik özellikleri, iyimserlik, öz-yeterlik, öz-şefkat, duygu yönetimi, iletişim becerileri, problem çözme ve çatışma yönetimi becerileri, stresle başa çıkma becerilerini artırmak,  psikolojik olarak güçlü, bilişsel ve duygusal olarak esnek, etkili problem çözebilmek ve stresli durumlar ile başa çıkabilecek yeterliliğe sahip olmaları hedefleniyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250