Vali Balcı KYK Yurtlarını Ziyaret Etti

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Aydoğan Aydın Erkek Öğrenci Yurdunda ve Gülsüm Ana Kız Öğrenci Yurdunda üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.
Bu haber 2020-01-05 19:03:56 eklenmiş ve 300 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Aydoğan Aydın Erkek Öğrenci Yurdunda ve Gülsüm Ana Kız Öğrenci Yurdunda üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Ziyarette öğrencilerle tek tek görüşüp bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğrencilerimizin her biri bize emanet onların sorun ve sıkıntılarına hep birlikte çözüm üreteceğiz. Öğrencilerimizin hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için birlikte çalışıyoruz.” dedi. 

 

Devletin ve milletin imkanları ile yapılan yurtlarda Tokat genelinde 16 yurtta toplam 10 bin 20 öğrencinin kaldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kendini kontrol eden, kendine laf geçiren, kendini yönetme becerisine sahip olan insanlar başarılıdır, başarının altın kuralı çalışmaktır.” dedi.

 

Ziyaretinde KYK Yurtlarında inceleme ve denetimlerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar ile KYK yurt müdürlerinden bilgiler aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, tertip ve düzeninden dolayı yurt yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, ziyaretlerinde öğrencilerle tek tek görüşüp problemlerini dinledi. Yurt yönetimi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte değerlendirmelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, problemlerin çözümü noktasında yapılacaklar ile ilgili istişarede bulundu. 

 

Gülsüm Ana Kız Öğrenci Yurdu'nu Ziyaret Etti

 

Daha sonra Gülsüm Ana Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencileri tek tek dinleyerek talep ve sorunlarını dinledi. Sorun ve taleplerin çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, her zaman öğrencilerin yanında ve onların destekçisi olduğunu kaydederek, çözüm noktasında yapılabilecek şeyler hakkında yurt yönetimi ve Gençlik ve Spor Müdürü ile birlikte istişarelerde bulundular. Programın sonunda öğrencilere nasihatlerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Üniversite dönemi en önemli dönemlerden biridir. Bu dönemi çok iyi değerlendirmeniz lazım. Sizler şu anda kendinize yatırım yapıyorsunuz. Şu anda ne kadar çok yatırım yaparsanız ne kadar çok emek verirseniz ileride bunların semerelerini alırsınız. Vaktinizi iyi değerlendirin ve bir tane yabancı dili çok iyi öğrenin. Türkçemizi de çok iyi öğrenin. Kendinizi bir hanımefendi gibi yetiştirin, insan ilişkilerinde bu çok önemli. Erkekler birer beyefendi, kızlar birer hanımefendi olmalı. İnsanlar hata yapar, önemli olan kendinizin, ananızın, babanızın yüzünü yere eğdirecek fahiş hatalar yapmamanız. Güven de çok önemli. Güven kalitenizi artırır. Ne kadar kaliteli olursanız iş hayatında da o kadar başarılı olursunuz. Üniversite dönemi sizin için altın bir dönem. Bu dönemi çok iyi değerlendirin, fırsatları kaçırmayın. Hepiniz birer kıymetsiniz. Hepiniz hem ülkemizin değerisiniz hem aileleriniz için birer kıymetsiniz ve gelecek vaat ediyorsunuz. Memleketimizin, insanlığımızın ilerlemesinde yükselmesinde ve yücelmesinde, her birinizin birer kıymet olduğunuzu bilin. Hem kendiniz hem aileleriniz hem  toplum hem de insanlık için birer değersiniz, bunu böyle bilmeniz lazım” dedi. Öğrencilere müzeleri, kütüphaneleri, rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etmelerini tavsiye eden Vali Dr. Ozan Balcı öğrencilere bütün hayatları boyunca bol bol kitap okumalarını önerdi. Vali Dr. Ozan Balcı ziyaretin sonunda öğrencilere 16 yurdun her birine 500'er kitap hediye edeceğinin müjdesini verdi. Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı'ya Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar ile KYK Yurt Müdürleri eşlik etti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250