RAM Çalışmaları Değerlendirildi

Tokat'ta Vali Dr. Ozan Balcı, başkanlığında yapılan toplantıda Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından yapılan çalışmalar değerlendirildi.
Bu haber 2020-01-09 17:39:02 eklenmiş ve 245 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta Vali Dr. Ozan Balcı, başkanlığında yapılan toplantıda Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Valilik koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü rehberliğinde RAM tarafından hazırlanan “Özel Eğitimde Özel İnsanlar”, “Erken Tanı Erken Eğitim”, “Okullarda İstendik Davranışların Artırılması ve Okuldaşlık”, Özel Eğitim Sınıfları ve Destek Eğitim Odalarının İyileştirilmesi kapsamında “İşte Benim Destek Eğitim Odası” projeleri ile ilgili çalışmalar ele alındı. Engellilerin ve engelli ailelerinin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, dezavantajlı grupların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için canla, başla, aşkla, şevkle çalışıldığını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, ailelerin engelli çocuklarını gün içerisinde güvenle bırakabilecekleri, engelli çocukların bilgi ve becerilerine katkı sunacak Engelli Yaşam Merkezi açılacağını söyledi. 

 

50 Destek Eğitim Odası ile 50 Özel Eğitim Sınıfı

 

İl genelinde 50 destek eğitim odası ile 50 özel eğitim sınıfı açılması için çalışılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Engellilerimizin dertlerini dert ediniyoruz, çözüm için varız, engellilerin dertlerini çözecek çok kaliteli eğitimcilerimiz var.” diye konuştu.

 

Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık

 

Özel gereksinimli öğrencilere karşı toplumda sosyal desteğin artmasını sağlamak, özel gereksinimli bireylere karşı toplumda bütünleştirmeyi gerçekleştirebilmek, özel gereksinimli öğrencilere karşı toplumda sosyal desteğin artırılması amacıyla her ay değişik bir engel grubuna farkındalık oluşturulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Engellilerimizin daha iyi bir yaşam düzeyine kavuşturulması hepimizin sorumluluğudur. Özel ve üstün yetenekli çocuklarımız, engelli çocuklarımız, yetim ve öksüzler, öğrenme güçlüğü çeken çocuklarımız ile özel olarak ilgilenilecek. Yaklaşık 250 rehber öğretmenimiz var. Onların bilgi ve becerilerinden faydalanacağız” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, rehber öğretmenlerin gücünden ve etkisinden daha fazla faydalanılabilmesi için yapılacak çalışmalarda koordine kurulacağını söyledi. Dezavantajlı grupların evde özel eğitimini çok önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Evde özel eğitim çalışmaları geliştirilerek, Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar yapmalıyız.” dedi. Toplantıya RAM Müdürü Abdurrahman İlhan ile RAM proje ekibi katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250