Basın Mensupları Unutulmadı

Tokat Valisi Ozan Balcı ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tokat'ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Bu haber 2020-01-11 22:52:15 eklenmiş ve 357 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Ozan Balcı ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tokat'ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Tokat'ta hizmet veren yerel ve ulusal medya temsilcileriyle kahvaltıda buluşan Vali Balcı ve Başkan Eroğlu, basın mensuplarıyla buluşarak gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

 

“Allah sizleri eksik etmesin”

 

Programda ilk olarak konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bu gün vesilesiyle siz değerli basın mensubu kardeşlerimle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Allah sizleri eksik etmesin. Allah hep beraber, birlikte ve omur omuza şehrimize hizmet etmeyi sizlere ve bizlere nasip etsin. Sizler demokrasinin gelişmesine, şehrin gelişmesine, insanların doğru ve tarafsız bilgiye ulaşması için gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Bence bu çok önemli. Her olayın doğru boyutlarını, eksik boyutlarını ele almak suretiyle aslında olaylara farklı açılarla bakmamızı sağlıyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun her zaman Tokat'ın gelişmesinde, büyümesinde, yapılan işlerde sizin de payınız var. Biz idarecilere her daim yol gösterici oluyorsunuz. Biz de bu gayretlerinizi hep gördük ve hissettik. Ben belediye başkanlığında 10 yıla yaklaştım ve bu süre boyunca sizlerle her beraberdik birlikteydik. Her zaman sizin güzelliklerinizi ve şehrimize olan katkılarınızı görüyorum. Onun için de ben sizlerden Allah razı olsun diyorum. Hepinize teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

“Değer ürettiğiniz için değerlisiniz”

 

Başkan Eroğlu'ndan sonra söz alan Vali Ozan Balcı ise şunları söyledi; “Ben basını çok seviyorum. Çünkü milleti seviyorum. Basın demek millet demek. Basın millet adına iş yapıyor. İnsanların en doğan hakkı olan doğru haber alma hakkını basın mensuplarımız sayesinde kullanabiliyoruz. Bizim görmediğimiz pek çok şeyi farklı bir gözle görebiliyorsunuz. Bu yüzden ben basının çalışmalarını çok önemsiyorum ve kıymetli buluyorum. Göreve geldiğim günden beri Tokatlı basın mensuplarıyla hep çok güzel çalıştık. Bu çalışmalar hem şehrin hem de gazetecilerin kalitesiyle ilgili. İşini yapan insanları ben çok seviyorum. Basın elbette denetleyecek ve kontrol edecek, doğru bilgi verecek. Dediğim gibi bu insanlar bu işi millet adına yapıyor. Bu nedenle basının gücünü hissediyorum ve önemli buluyorum. Özellik dikkatimi çeken bir nokta ise şu, Tokat'taki basın mensupları bir olaya dikkat çekerken bunu çok nazik ve naif bir şekilde yapıyorlar. Bu da ayrı bir yetenek. Bunun için de ayrıca tebrik ediyorum arkadaşlarımı. Sizler değer üretiyorsunuz. Bu nedenle de çok değerlisiniz. Ben bu vesile ile tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum ve basın mensuplarının gününü tebrik diyorum”

 

Yapılan konuşmaların ardından Vali Balcı ve Başkan Eroğlu basın mensuplarına hediyelerini takdim etti. Program çekilen hatıra fotoğrafının ardında sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250