Bu Kulüpte İş Var

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan İş Kulübü bünyesinde, dezavantajlı gruplar arasında yer alan kişiler için iş arama becerileri, özgeçmiş (CV) hazırlama, iş görüşme teknikleri vb konuların yer aldığı uygulamalı eğitimler düzenlenmekte, eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir.
Bu haber 2020-01-13 18:06:19 eklenmiş ve 399 kez görüntülenmiştir.

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan İş Kulübü bünyesinde, dezavantajlı gruplar arasında yer alan kişiler için iş arama becerileri, özgeçmiş (CV) hazırlama, iş görüşme teknikleri vb konuların yer aldığı uygulamalı eğitimler düzenlenmekte, eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. Konu ile ilgili Tokat İŞKUR'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir: Günümüz dünyasında analitik düşünebilme, teorik ve pratik beceriye aynı anda sahip olma, kendini ifade etmekte zorluk yaşamama, her şeyi olduğu gibi kabul etmek yerine sorgulayabilme, takım çalışmasına uyum sağlama, yaratıcı fikirlere sahip olma gibi özellikler işverenlerimizin personel seçerken dikkat etikleri özelliklerin başında gelmektedir. Kişinin iş aramaya başlamadan önce bu özellikleri azami ölçüde kendisinde barındırması, iş bulma süresini kısaltacaktır. 

 

İlimizde iş arayan danışanlarımız arasında yer alan öğrenciler, engelli raporu olan bireyler, eski hükümlü belgesi olanlar, kadınlar ve yeni mezunlar işveren görüşmelerini istedikleri gibi yapamadıklarını, insan kaynakları personeli ile nasıl konuşacaklarını tam bilmediklerini, beden dilini doğru kullanamadıklarını, özgeçmiş hazırlamakta zorlandıklarını belirtmektedir. “Değişmeyen tek şey değişimdir.” sözünde hareket ederek, hayat boyu öğrenme çerçevesinde İl Müdürlüğümüzde dezavantajlı gruplar içinde yer alan bireylere yönelik özel eğitimler düzenlenmektedir. Bu yıl faaliyete geçirdiğimiz İş Kulübümüz ile iş görüşmesi, özgeçmiş hazırlama, beden dilini doğru kullanma, kendini doğru ifade edebilme vb. konularda teknik desteğe ihtiyacı olan bireyler için gruplar halinde eğitimler düzenlenmeye başlamıştır. İlk etkinliğimizi geçen hafta tamamladığımız İş Kulübü eğitimlerimizin ikincisi ve üçüncüsü 08.01.2020 ve 09.01.2020 tarihlerinde Tokat Özel Dinamik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri arasında yer alan 20 kişilik grup ile gerçekleştirilmiştir. Katılımcıların ve İş Kulübü eğitmenlerimizin büyük keyif alarak tamamladıkları yaklaşık 7 saat süren eğitimlerimiz sonunda katılımcılara katılım belgeleri de verilmiştir. İl Müdürlüğümüz binası içinde yer alan İş Kulübü hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için İl Müdürlüğümüzde görev yapan iş ve meslek danışmanlarımız ile görüşebilir, gruplar halinde düzenlenen İş Kulübü eğitimlerine katılım sağlayabilirler” denildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250