Tokat'ta Yaban Hayvanları İçin Doğaya 5 Ton Yem Bırakıldı

Tokat'ta Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı olarak görev yapan ormancılar şehir etrafındaki yüksek noktalara yaban hayvanları için 5 ton yem bıraktı.
Bu haber 2020-01-23 20:21:02 eklenmiş ve 950 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı olarak görev yapan ormancılar şehir etrafındaki yüksek noktalara yaban hayvanları için 5 ton yem bıraktı. Tokat'ta yoğun kar yağışı alan şehrin etrafındaki yüksek noktalarda yaşayan yaban hayvanları için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından kuru yonca ve buğday bırakıldı. Gıjgıj dağı zirvesinde gerçekleşen çalışma ile yaban hayvanlarının yer yer 50 santimi bulan kar örtüsü kalkana kadar aç kalmaması hedefleniyor.

 

Memleketimizi milletimizi sevmek demek, memleketi imar ihya inşa etmek demek diyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bu sadece insanıyla değil, memleketi kurduyla kuşuyla, börtüsüyle böceğiyle, havasıyla suyuyla beraber seviyoruz. Bir taraftan insanlarımızın refahını yükseltip, huzuruna katkı sağlarken, bir taraftan da müthiş bir ağaçlandırma faaliyetimiz var. Bu sene 240 bin adet ceviz ağacı dikildi ilimizde. Bu faaliyetler Memleketimizin börtüsüne, böceğine havasına suyuna katkı sağlayacak önemli faaliyetlerdir.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü  “Bunun yanında yaban hayvanlarını ve hatta bütün hayvanları da önemsiyoruz.  Bizde hayvana merhameti olmayanın, insana merhameti olmaz denilir. Türk toplumu da çok merhametli bir toplum ve Tokatlılarda çok merhametlidir. Bu soğuk kış gününde esasında yaptığımız bu faaliyet memleketi hayvanları ile beraber sevmektir. Yaban hayvanlarının aç bırakılmaması, onların korunması anlamında bu sembolik faaliyeti çok önemsiyorum. Sadece bu anlamda değil, sahipsiz hayvanları da çok önemsiyorum. Hayvan hastanesi kurmak için çalışmalarımız var. Ayrıca hayvan ambulansı temin etmeye çalışıyoruz. Yine Türkiye'de çok önemli iş yapıldı. İl Özel İdaresinde, kolu kanadı kırılan sahipsiz hayvanlarımızın tedavileri için bütçe ayırdık.” dedi. Kısacası biz memleketi insanları ile hayvanları ile bitkileri ile doğası ile hayvanları ile beraber seviyoruz diyerek sözlerini tamamlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Hayvanları korumalıyız. Hayvanlar bizim için önemli ve doğal yaşamın en önemli parçalarıdır. Onlara zarar vermemeliyiz. Hayvanları koruma bilincine sahip olmamız lazım. Tokat zaten yardımseverliği ile tanınan insanlardır. Tokat'a da  bu yakışıyor.” dedi. Konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler, doğaya yem bıraktı. İl genelinde farklı bölgelerde buğday ve yoncadan oluşan toplam 5 ton yem doğaya bırakıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250