Tokat Fidan Üretim Merkezi Olacak

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye'nin en kaliteli fidanlarının Tokat'ta yetişeceğini belirterek, “Tokat'ı fidan üretim merkezi yapacağız.” dedi.
Bu haber 2020-02-07 00:51:30 eklenmiş ve 470 kez görüntülenmiştir.

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye'nin en kaliteli fidanlarının Tokat'ta yetişeceğini belirterek, “Tokat'ı fidan üretim merkezi yapacağız.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, Şenyurt Kasabasında fidan üreticileri ile bir araya gelerek, üreticilerin talep ve isteklerini dinledi. Valiliğimiz koordinesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından sürdürülen Tarım Tokat projesi kapsamında Tokat'ta güzel işler yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın fidan üretim merkezi olacağını söyledi. Türkiye'nin fidan üretim ile meyve üretim merkezinin Tokat olacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Ürettiğiniz fidanları hem Tokat'ın çiftçisine dağıtacağız hem de Tokat'ın topraklarına dikeceğiz. Tokat sadece bir fidan üretim merkezi değil, meyve üretim merkezi olacak. Aynı zamanda Türkiye'nin de fidan üretim ihtiyacı ile meyve ihtiyacını karşılamak bizim hedefimiz. 1 milyon fidanı 10 milyon yapacağız.” dedi.

 

Çiftçiye üreticiye, üretim yapan, alın teri ile geçinen insanlara dost olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sizleri zenginleştirmek, işlerinizi kolaylaştırmak bizi mutlu eder. Sizin yanınızdayız. Tokat'ı sizlerle beraber Tokat'ı fidan üretim merkezi yapacağız. Türkiye'nin en kaliteli fidanları Tokat'ta üretilecek. Size destek vermekten büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

 

Fidan üretim yerlerini ve depolama alanlarını gezerek incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Hızla kooperatifleşmeye gidiyoruz. Tanıtımdan, pazarlamaya, soğuk hava deposundan, kalite standartlarının gelişmesine kadar sizlere destek vereceğiz. Her zaman sizlerin yanındayız.” dedi.

 

Programa Turhal Kaymakamı Ali Gökay, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan ile ilgililer katıldı. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250