Otobüs kazalarının önlenmesi Konulu Toplantı Yapıldı

Niksar'da İçişleri Bakanlığının koordinesinde otobüs kazalarının önlenmesi amacıyla yolcu taşımacılığı yapan firma temsilcileri ile toplantı düzenlendi.
Bu haber 2020-02-22 02:09:13 eklenmiş ve 466 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da İçişleri Bakanlığının koordinesinde otobüs kazalarının önlenmesi amacıyla yolcu taşımacılığı yapan firma temsilcileri ile toplantı düzenlendi.

 

Niksar Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantının açılışında konuşan Erbaa Kaymakamı Niksar Kaymakam Vekili Mustafa Temiz, alınan tedbirlerin kazalarda önemli derecede düşüş sağladığına dikkati çekerek, toplantının önemine vurgu yaptı. Kaymakam Temiz, "İçişleri Bakanlığının koordinesinde gerçekleştirilen toplantımızda, otobüs kazalarının önlenmesi ve alınması gereken tedbirleri konuşacağız. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız günler geçiririz” dedi.

 

Toplantı, Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik büro amirliği ekipleri tarafından hazırlan sunum ile devam etti.

 

Görsellerle ve videolarla desteklenerek hazırlanan sunumda değinilen konular şöyle; Yol ve trafik güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirler, Kış şartlarına uygun lastik kullanılması, Şoförlerin yol, hava, trafik durumunun gerektirdiği şartlara uygun hızda seyretmeleri ve hız ihlali yapmamaları, Mevzuatın öngördüğü sayıda şoförü yolculuk esnasında araçlarında bulundurmaları, Kazaların temel nedeni olan yorgun/uykusuz araç kullanmanın önlenmesi, Firmaların sık sık şoför değiştirmemesi, çalışma sürelerinin kaydının tutulması, Seyahat süresince şoförlerin ve yolcuların emniyet kemeri takmaları ve bu yönde araç içinde gerekli uyarıların, kontrollerin yinelenmesi, sürücü seçiminde titiz davranılması, uzun yol deneyimine ve güvenli sürüş bilgisine sahip şoförlerin çalıştırılması, Firmalarca sefer öncesinde veya haftada bir kez otobüslerin ve şoförlerin yeterliliklerinin kontrol edilmesi/gözlenmesi, Trafik güvenliğine yönelik kontrollerin aksatılmadan yapılması, terminallerde ve güzergah üzerinde araçların takograf, ışık, far vb. teknik donanım/ekipmanlarının denetlenmesi, Belirlenen alanlar dışında yolcu bindirme/indirmenin yapılmaması, Otobüs yangınlarının nedenleri ve alınabilecek önleyici tedbirler.

 

Niksar Kaymakam Vekili Mustafa Temiz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Köklüce Komando Tabur Komutanı ve Niksar İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Halil Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, ilgili kurum ve birim amirleri ile otobüs firma temsilcileri katıldı. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250