Toyota'dan Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Sıfır Kilometre Araç Hediyesi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Niksar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2020 Model sıfır kilometre Toyota araç hediye etti.
Bu haber 2020-02-27 18:11:24 eklenmiş ve 878 kez görüntülenmiştir.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Niksar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2020 Model sıfır kilometre Toyota araç hediye etti. Hediye edilen aracın trafikte kullanılmayacağı ve okul sınırları içinde okulun Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğrencilerinin eğitiminde kullanılacağı bildirildi. 

 

Konuyla ilgili bilgiler veren Niksar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yılmaz şunları söyledi; “02 Aralık Salı günü Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.Fabrikasına otomobil şasesi, kaporta ve otomobil parçası üreten Gebze/Şekerpınar'da bulunan TOYOTETSU Otomotiv Parçaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ait fabrikaya ve Sakarya/Arifiye'de buluna Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.Fabrikasına öğrenci ve öğretmenlerimizle teknik gezi yapmıştık. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.Fabrikası günlük 150 tırın girip çıktığı, dünyanın yaklaşık 150 ülkesine değişik modellerde otomobil ihraç eden, günlük yaklaşık 850 otomobil üretilen ülkemiz ekonomisine katkı sağlayarak, istihdam oluşturan ve Japon felsefesini üretimde uygulayan muhteşem bir tesis. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.Fabrikası yetkilileri ile okulumuz müdürlüğü ve okulumuz Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefliği arasında yapılan yazışma ve görüşmeler sonucunda 2019 yılında yapılacak Eğitime Destek kapsamında okulumuza 2020 model 1,6 motor benzinli Toyota Coralla marka otomobil Sivas Toyota bayiine gönderilmişti. Sivas Toyota bayii ile görüşülerek okulumuza Okul Aile Birliği imkânları il getirtilmiş ve öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine sunulmuştur. Araç trafikte kullanılmayacak olup okul sınırları içinde öğrencilerin yeni nesil motor teknolojilerini tanımaları adına okulumuz Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğrencilerinin eğitiminde kullanılacaktır. Teknik gezilerimiz 5 yıllık protokol kapsamında 09/04/2020 tarihinde Kocaeli/Gölcük Ford Otomobil Fabrikasından alınan randevu ile devam edecektir. Bu otomobilin okulumuza kazandırılması aşamasında destek sağlayan yönetici, şef ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250